Erzurumspor Kulüp Başkanı Bekir Ilıcalı;

Erzurumspor Kulüp Başkanı Bekir Ilıcalı;

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) 2'nci Lig 4'üncü Grup Ekiplerinden Erzurumspor Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürüyor.

Erzurumspor Kulüp Başkanı Bekir Ilıcalı;

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2'nci Lig 4'üncü Grup ekiplerinden Erzurumspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Kulüp tesislerinde teknik direktör Hasan Çelik nezaretinde pazar günü oynayacağı Araklıspor karşılaşmasının hazırlıklarını sürdüren mavi-beyazlı ekipte futbolcuların hırsı teknik yönetimi memnun ediyor. Yöneticiler, basın mensupları ve bir grup taraftarın izlediği antrenmanda çift kale maç yapan Erzurumsporlu futbolcular yeni sezona hazır olduklarının sinyalini verdi.

Antrenman sonrası kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyen Erzurumspor Başkanı Bekir Ilıcalı, yeni sezonda elde edilecek sportif başarının kulübün yaşadığı bir çok sıkıntının çözümüne katkı sağlayacağını söyledi. Basın toplantısında, yönetim olarak göreve geldikleri 3 aylık süreçte yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Bekir Ilıcalı, "Zor şartlar altında görev geldik. Büyük bir özveriyle 3 aydan bu yana çalışıyoruz. En büyük sıkıntımız maddi problemler. Ancak Erzurumspor'un prestijini geri kazanmak bu maddi sıkıntıların da önüne geçiyor. Federasyon ve diğer kulüpler nezdinde düştüğümüz durum bizleri çok üzdü. Yaşadığımız her gün başka problemlerle karşılaştık. Erzurumspor'un prestijini geri kazanmak için yaptığımız çalışmalar, gerek Erzurum'da yaşayan vatandaşlarımız, gerekse Erzurum dışındaki hemşehrilerimizden olumlu tepkiler alıyor. Bu da bizi daha da motive ediyor." diye konuştu.

Yeni sezonda elde edilecek sportif başarının kulübün yaşadığı maddi ve manevi problemlerin çözümüne önemli katkıda bulunacağını dile getiren Başkan Bekir Ilıcalı, "Hedefimiz play-off'a kalıp sonrasında bir üst gruba çıkmaktır. Bunun için yönetim olarak bizler, teknik heyetimiz ve futbolcularımız büyük fedakarlıklara katlanıyoruz. Taraftarlarımız da desteğiyle bu hedefimize ulaşacağımızı umut ediyorum." dedi.

Konuşmasında, geçmişten söz etmek istemediğini ancak kulübü 4 buçuk milyon ytl borçla devraldıklarını vurgulayan Başkan Ilıcalı şunları söyledi; "Kulübümüzün en önemli gelir kaynağı idda geliri. Ancak temlikler ve icralar sebebiyle bundan yararlanamıyoruz. Geçen yıldan takımda sözleşmesi süren 3 futbolcumuz vardı. Şu anda hocamızın raporu doğrultusunda 28 futbolcumuzla 2'şer yıllık sözleşme imzaladık. Futbolcularımızın bir çoğu yeni sezonda takımda kalarak büyük bir vefa örneği gösterdiler. Futbolcularımızın transfer peşinatlarını ödedik, geçen sezondan kalan alacakları için de şahsi çeklerimizi verdik. Biz sadece bu yılı değil, önümüzdeki yılları da düşünüyoruz. Bunun için altyapıya önem veriyoruz. Bu amaçla spor okulunu yeniden faaliyete geçirdik."

Erzurumspor'a maddi kaynak sağlamak için yürütülen çalışmalarda, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Vali Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçüker ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz'dan da önemli destekler gördüklerini vurgulayan Başkan Bekir Ilıcalı, yaptıkları yönlendirmeler doğrultusunda kulübe gelir getirici çalışmalarımızı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

(İS-İRT-Y)

15.08.2007 19:57 TSİ