Erzurumlu Şehit Babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Duygulandıran Sözler

Erzurumlu Şehit Babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Duygulandıran Sözler

Erzurumlu Şehit Babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Duygulandıran Sözler
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bulunan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi açılışı ile şehitleri anma programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları, gaziler ve ailelerinin yanı sıra vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi açılışı ile şehitleri anma programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları, gaziler ve ailelerinin yanı sıra vatandaşlarla bir araya geldi. Programa Erzurumlu şehit babası İbrahim Sürücü'nün sözleri damga vurdu.

Programa Ankara'da bulunan Polis Özel Hareket Daire Başkanlığına darbeci bir grup asker tarafından 15 Temmuz'da düzenlenen bombalı saldırı sonucunda şehit düşen Hasankaleli Yakup Sürücü'nün babası İbrahim Sürücü'de katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın ilgi gösterdiği acılı babanın sözleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandırdı. Acılı babanın, "29 yaşındaki evladımı bu vatana şehit verdim. Allaha şükür ki şehit babasıyım. 4 evladım var onları da bu ülke için seve seve şehit olmaya gönderirim. Yeter ki güzel vatanımız hainlerin eline geçmesin. Sayın Cumhurbaşkanım; Sizi çok seviyoruz. Ülkemiz için verdiğiniz mücadelede yanınızdayız. Sizin gibi çalışkan ve değer verdiğimiz biri de, Pasinler İlçe Belediye Başkanımız Ünsal Sertoğlu'dur. Biz size, siz de ona sahip çıkın" sözleri üzerine şehit babası İbrahim Sürücü'ye sarılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz bize şehitlerimizin emanetisiniz, bu vatan size sonuna kadar sahip çıkacaktır" dedi. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title