Erzincan: Erzincan'da Konut Sevinci

Erzincan: Erzincan'da Konut Sevinci

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tarafından Erzincan Çarşı Mahallesi'nde Yaptırılan 522 Konutun Anahtar Teslimine Başlandı.

Erzincan: Erzincan'da Konut Sevinci

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan Çarşı Mahallesi'nde yaptırılan 522 konutun anahtar teslimine başlandı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde belirtilen sıralamaya göre, hak sahipleri Ziraat Bankası Şubesi'ndeki resmi işlemlerini tamamladıktan sonra anahtarlarını almaya başladı. AK Parti Erzincan Milletvekilleri Talip Kaban ve Tevhit Karakaya'nın ellerinden konutlarının anahtarını teslim alan vatandaşlar, ev sahibi olmanın heyecanını yaşadı. Milletvekilleri Talip Kaban ve Tevhit Karakaya, Erzincan'ın çifte bayram sevinci yaşadığını belirtti. Vatandaşlara sırasıyla evlerinin dağıtıldığını ifade eden Milletvekili Tevhit Karakaya, "Erzincanlılarımız'ın bayramı devam ediyor. 522 ailemiz bugünden itibaren evlerine kavuşuyor. Erzincan'ın prestiji olan Çarşı Mahallesi toplu konutlarının yapılan kısmı 1 yıl gibi bir sürede teslim edildi. Uzun yılların sorununu en iyi şekilde çözdük, bugün toplu konutlarımız ev sahiplerine teslim edilmeye başladı. Bu mutluluğu halkımızla birlikte paylaşmanın sevincini yaşıyoruz" dedi.

Milletvekili Talip Kaban ise, "106 metrekare olan 368 adet konutun teslimi, 6 Kasım tarihinde yapılacak. AK Parti olarak yeni konutlarımızın Erzincan'a hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.