Eruh'ta PKK'lılar Karakola Saldırdı

Eruh'ta PKK'lılar Karakola Saldırdı

PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucunda biri astsubay 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Eruh'ta PKK'lılar Karakola Saldırdı

Siirt'in Eruh İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin Bilgi Jandarma Karakolu'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda biri astsubay 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Teröristlerin Siirt'in Pervari İlçesi'nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı hedef aldığı saldırıda ise 4 sivil vatandaş yaralandı.

ERUH'TA 2 ŞEHİT

PKK'lı teröristler bugün saat 20. 00 sıralarında Siirt'in Eruh ve Pervari ilçelerinde eş zamanlı olarak iki ayrı saldırı düzenlendi. İlk saldırıda Eruh İlçesi'ndeki Bilgili Jandarma Karakolu hedef alındı. Teröristler, karakola roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada, Astsubay İlker Atan ile er Recep Garlı şehit oldu. Çatışmada erler, Esat Avcı, Hakan Çoban, Eyüp Şaşmaz, Abdulkadir İnce yaralandı. Yaralı erler Siirt Devlet Hastanesi'ne götürülüp ilk müdahaleleri yapıldı. Yaralılar daha sonra ambulanslarla Siirt Asker Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralı askerlerden Esat Avcı'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Eruh'a Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle komandolar indirildi. Karadan da askerlerin gönderildiği bölgede çatışmanın sürdüğü belirtildi. Karanlıktan yararlanarak ormanlık alanlara kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Teröristlerin kaçtığı bölgeler Kobra helikopterler tarafından da yoğun ateş altına alındı.

PERVARİ'DE JANDARMA VE POLİS HEDEF ALINDI: 4 SİVİL YARALANDI

PKK'lı teröristler saat 20. 00 sıralarında Siirt'in Pervari İlçesi'nde de değişik noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'na saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ateşte 4 sivil yaralandı. Yaralılar Siirt Devlet Hastanesi'ne götürülüp tedavi altına alındı.

Teröristler İlçe Çevre ve Orman Müdürlüğü binasını da hedef aldı. Atılan roketatar nedeniyle binada yangın çıktı. Alevleri söndürmek için itfaiyenin yanı sıra vatandaşlarda seferber oldu.

KOBRALAR BOMBALADI

Pervari'de çatışma sürerken, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan Sikorsky helikopterlerle ilçeye takviye komandolar indirildi. Kobra tipi helikopterler teröristlerin saldırdığı Telkabavi Mevkii'ni yoğun ateş altına aldı. PKK'lıların bulunduğu alanların Kobralar tarafından bombalandığı belirtildi. Pervari'de kaçmaya çalışan PKK'lılarla zaman zaman sıcak temas sağlandığı ve çatışma yaşandığı bildirildi. - Siirt

Kaynak: DHA