Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor

Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor

24.10.2020 21:42 | Son Güncelleme: 24.10.2020 23:02

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile Ermenistan'ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını ifade etti. Haciyev, "15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır" dedi.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan bir skandala daha imza attı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden, Ermenistan'ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını gösteren bir video paylaştı.

"15 YAŞIN ALTINDAKİ ÇOCUKLARI ASKERE ALMAK SUÇTUR"

Haciyev, "Bu görüntü Ermenistan'ın çocuk askerleri kullandığını gösteriyor. Araştırılması gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (8)
NE BEKLİYORDUNUZ ŞAMANLAR: ülkesi talanla yüzyüze kalan her ulus bunu yapar ; bizde yaptık hz. öküzler
TÜRK: pardon biz derken, siz kimsiniz Türk olmadigin kesin.
IĞDIRLI: hangi talandan bahsediyorsunuz rus eteği altında karabağı işgal ederken hocalı da vahsice cinayet işlerken tepkinizi de koydunuz mu hani çok hümanistsiniz ya pardon sizin hümanistliğiniz de Türk ve Müslümana yer verilmez demi.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title