Erdoğan'dan Vurulan Gemi Yorumu: Bayrağımız Olsaydı Farklı Olurdu - Haberler
Haberi Paylaş

Erdoğan'dan Vurulan Gemi Yorumu: Bayrağımız Olsaydı Farklı Olurdu

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vurulan Türk gemisiyle ilgili "Bayrağımız olması durumunda daha farklı olurdu. Bu işin takipçisiyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gabon Cumhurbaşkanı Ondimba ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Libya'da vurulan Türk gemisiyle ilgili soru üzerine "Şiddetli bir şekilde bunları kınadık, kınıyoruz. Bayrağımız olması durumunda daha farklı olurdu. Bu işin takipçisiyiz" dedi.

BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba'yı törenle karşıladı. Resmi karşılama töreninden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ali Bongo Ondimba başbaşa görüştü.

Görüşmenin ardından Erdoğan ile Ondimba ortak basın toplantısı düzenledi.

"BAYRAĞIMIZ OLSAYDI DURUM DAHA FARKLI OLURDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya açıklarında "TUNA-1" isimli kuru yük gemisine düzenlenen saldırıyla ilgili soru üzerine "Alınan bir ihbar neticesinde bir gemi vurulmaz. Şiddetli bir şekilde bunları kınadık, kınıyoruz. Bayrağımız olması durumunda daha farklı olurdu. Ne olursa olsun bunların yapması gereken; sahil güvenlik botlarıyla gemiyi durdururlar, konteynırlar açılır, içinde silah var mı görülür. Bunlar daha devlet olamamışlar. Sorumluların derhal Libya yetkileri tarafından bulunması lazım. Çok başlılık olan Libya'da şu anda sıkıntı yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ 300 MİLYON"

Erdoğan, Gabon ile ilişkiler konusunda şunları söyledi:

"Ticaret hacmimiz 300 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Gabon'un Ankara'ya ilk büyükelçisini atamasından memnuniyet duyuyoruz. Gabon'da bir imam hatip lisesi açacağız.

Ondimba ise "Çok verimli ikili görüşmelerimiz oldu. Türkiye güven duyduğumuz ekonomik bir ortak. Türk şirketlerinin kullanabilecekleri önemli fırsatlar var" ifadelerini kullandı."

Erdoğan'dan Vurulan Gemi Yorumu: Bayrağımız Olsaydı Farklı Olurdu
Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
title