Erdal Tosun, Kardeşi İçin Yazmıştı: Sözüne Güvenip Gittim, Tutmadı Sözünü
Haberler » Magazin » Erdal Tosun, Kardeşi İçin Yazmıştı: Sözüne Güvenip Gittim, Tutmadı Sözünü - Magazin

Erdal Tosun, Kardeşi İçin Yazmıştı: Sözüne Güvenip Gittim, Tutmadı Sözünü

Kaza yapan aracın üzerine düşmesi sonucu korkunç şekilde can veren Erdal Tosun, 2000 yılında yaşamını yitiren kardeşi için kaleme aldığı yazıda çarpıcı ifadelere yer vermişti.

Erdal Tosun, Kardeşi İçin Yazmıştı: Sözüne Güvenip Gittim, Tutmadı Sözünü

Erdal Tosun, 'de otomobilinin üzerine kaza yapan bir aracın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Usta sanatçının, 2000 yılında yaşamını yitiren kardeşi Gürdal Tosun için kaleme aldığı yazı sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

Erdal Tosun, Sarıyer'de sabah saat 06.30'da meydana gelen kazada olay yerinde hayatını kaybetti. 'Bir Demet Tiyatro'dan bir kişi daha eksildi. Genç yaşta bu dünyadan göçüp giden Gürdal Tosun'un ardından ağabeyi de yaşama veda etti.

KARDEŞİ İÇİN YAZI KALEME ALMIŞTI

Tombalak' karakteri ile hafızalara kazınan kardeşi Gürdal Tosun için Ağustos 2015'te Ot dergisinde Erdal Tosun imzası ile yer alan yazıdan bir bölüm şöyle: "Ben Vizontele çekimindeydim 'da. annem vardı yanımda. Bir gün Necati (Akpınar) beni kenara çekti; 'Erdal, gürdal dün biraz kötü olmuş' dedi. Oturdum bir yere. 'Yok şimdi iyi ama ben gene de gitmek istersin diye düşündüm' dedi.

Atladım gittim. İyiydi. Çok zayıfladığı için göbek derisi tam böbreği takacakları yere sarkıyordu. Baskı yapmasın diye orada bir yağ emme ameliyatı yapmışlar, bu yüzden dengeleri biraz şaşmış ama diyalize girince düzelmiş.

Ertesi gün onu iyi görünce işimi bitirmek için Van'a geri döndüm. Dönerken de söz aldım. 'Ben geleceğim, sakın ben olmadan ölme' dedim. 'Tamam' dedi. Yorgundu ama alışıktık buna.

Sözüne güvenip Van'a gittim.
Tutmadı sözünü i... öldü."

Manşet

Haberler