Erciş'te Yerli Üretim Traktör Tanıtımı - Haberler
Haberi Paylaş

Erciş'te Yerli Üretim Traktör Tanıtımı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Erciş'te Yerli Üretim Traktör Tanıtımı

Van’ın Erciş ilçesinde bir traktör firmasının bölge bayisi tarafından yapılan tanıtım çiftçilerden tam not aldı.

Van'ın Erciş ilçesinde bir traktör firmasının bölge bayisi tarafından yapılan tanıtım çiftçilerden tam not aldı.

Salihiye Mahallesi'nde gerçekleşen traktör deneme sürümü tanıtımına ilçede bulunan birçok çiftçi katıldı. Traktör firmasının Bölge Bayisi Mehmetoğulları Ticaret adına konuşan İhsan Nuri Çiftçi, bayisi oldukları Hars marka traktörleri ilçedeki çiftçilere tanıtımını yaptıklarını söyledi. Van, Ağrı, Bitlis bölge bayisi olduklarını da belirten Çiftçi, "Şu an traktörlerimiz deneme sürüşü yapmaktadır. İddia ediyoruz, traktörlerimiz rakiplerinin en güçlüsü ve yakıtta da en tasarruflusudur. Çiftçi kardeşlerimiz de motorları yakından görme fırsatı buldular. Traktörler, ülkenin en ekonomik traktörleridir. Tamamen yerli üretim traktör olup, kesinlikle parça sorunu da bulunmamaktadır. Bilindiği üzere yonca yeri en ağır toprak olma özelliğine sahip olmasına rağmen, görüldüğü üzere traktörlerimiz 14'lu 5'li pullukla hiç zorlanmadan görevini rahatlıkla gerçekleştiriyor. Bu da traktörümüzün gerçek performansının kanıtı olsa gerek" dedi.

1970 yılından beri ilçede çiftçilik yaptığını ve bugüne kadar birçok marka traktör kullandığını belirten Ali Akpınar isimli çiftçi ise, piyasaya çıkan yeni ürünün kalitesinin kendisini fazlasıyla cezp ettiğini ifade ederek, "Daha çekişli, yakıtta tasarruflu. Üstelik parça sorunu da yok. Bayi yetkililerini yürekten kutluyorum" şeklinde konuştu. - VAN

Erciş'te Yerli Üretim Traktör Tanıtımı

Erciş'te Yerli Üretim Traktör Tanıtımı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title