EMRE TANER HABERLERİ

Emre Taner haber, Emre Taner son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emre Taner

Emre Taner

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1942 - ...

Emre Taner Kimdir ?

Emre Taner 1942 yılında Diyarbakır'da doğan Türk istihbaratçıdır. Eski Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1967 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı'na girdi. Bursa ve İstanbul Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1994'te MİT Müsteşar Yardımcısı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Emre Taner - 19.02.2021
Son dakika haberleri... "FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpası" soruşturmasında yeni iddianame
İddianamede, 32 mağdur arasında MİT Başkanı Hakan Fidan, eski MİT müsteşarı Emre Taner, müsteşar yardımcısı Fatma Afet Güneş ve MİT personeli de yer buldu.
Emre Taner - 27.12.2020
FETÖ mensubu emekli subaydan "dinleme ve Silivri" itirafları
Silivri Cezaevine çalıştığı esnada Kenan'ın kendisine "eski MİT Başkanı Emre Taner döneminde kalma 4 çuval gizli belgenin ellerinde olduğunu, yeni seçilecek başkanın kendileri açısından önemli olduğunu" söylediğini belirten itirafçı B.
Emre Taner - 22.06.2020
Son dakika haberi | Adım adım MİT kumpası
7 Şubat 2012: Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya tarafından MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ile istihbarat çalışanları Yaşar Hakan Yıldırım ve Hüseyin Emre Kuzuoğlu şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
Emre Taner - 22.06.2020
FETÖ'nün "MİT kumpası" davası başladı
İddianamede, Bayraktar ve Sarıkaya'nın, sorus¸turma kapsamında birden fazla s¸u¨pheli ile beraber do¨nemin MI·T Mu¨stes¸arı MI·T Bas¸kanı Hakan Fidan, eski MİT Mu¨stes¸arı Emre Taner, eski MİT Mu¨stes¸ar Yardımcısı Fatma Afet Güneş, eski MİT personeli Hu¨seyin Emre Kuzuoğlu ve Yas¸ar Hakan Yıldırım ile Mustafa Özer hakkında "PKK/KCK'ya bilerek yardım etme ve sorus¸turmanın gizliligˆini ihlal" suc¸larından sorus¸turma bas¸lattıkları hatırlatıldı.
Emre Taner - 04.03.2020
Yargıtaydaki "Selam Tevhid" kumpası davasında sona yaklaşıldı
Eski savcılar Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya'nın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner ve müşteki Özer'in de aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne bilerek yardım etme" ve "soruşturmanın gizliliğinin ihlal" suçlarından soruşturma yürüttükleri aktarılmıştı.
Emre Taner - 06.11.2019
FETÖ savcıları, MİT elemanını deşifreden yargılanıyor
Eski savcılar Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya'nın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner ve müşteki Özer'in de aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne bilerek yardım etme" ve "soruşturmanın gizliliğinin ihlal" suçlarından soruşturma yürüttükleri aktarıldı.
Emre Taner - 03.01.2019
Fetö Savcılarına MİT Elemanını Deşifre İddianamesi
İddianamede, şüphelilerin, MİT Başkanı Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner ve M.
Emre Taner - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
FETÖ'NÜN ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI OLDUĞU VE SÜRECİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTIĞI BELİRTİLDİ FETÖ'nün çözüm sürecine karşı olması nedeniyle süreci engellemeye çalıştığı vurgulanan iddianamede, bu doğrultuda şüpheliler Bilal Bayraktar ile Sadrettin Sarıkaya'nın PKK/KCK soruşturması yürüttükleri, yapılan soruşturma kapsamında birden fazla şüpheliyle beraber ayrıca MİT Başkanı Hakan Fidan, eski müsteşar Emre Taner, müsteşar yardımcısı Fatma Afet Güneş, Hüseyin Emre Kuzuoğlu, Yaşar Hakan Yıldırım ve Mustafa Özer hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne bilerek yardım etme" ve "Soruşturmanın gizliliğinin ihlal" suçlarından soruşturma başlattıkları hatırlatıldı.
Emre Taner - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
İddianamede, "müşteki" Mustafa Özer'in 1991 yılında gazetecilik mesleğine başladığı, 1997 yılından itibaren de yabancı basın kuruluşları ve haber ajansları adına çalıştığı, 2005 yılında MİT'ten gelen teklif üzerine irtibat görevlisi olarak çalışmaya başladığı aynı zamanda yabancı haber ajanslarındaki işine de devam ettiği anlatıldı.  O dönem itibariyle Mustafa Özer'in AFP'de (Fransız Haber Ajansı)  çalıştığı, 2005 yılında hükümetin PKK/KCK silahlı terör örgütünün bitirilmesi amacıyla çözüm süreci başlattığı, MİT'in de bu sürecin sağlıklı yürümesi ve bilgi akışını sağlamak üzere sürece dahil olduğu, müşteki Mustafa Özer'in de bu süreçte irtibat görevlisi olarak MİT ile birlikte çeşitli faaliyetlere katıldığı anlatılan iddianamede, Mustafa Özer'in ENNA adı altında iki arkadaşıyla birlikte haber ajansı kurduğu, ENNA ajansı adı altında PKK yöneticileriyle irtibata geçerek almış olduğu bilgileri analiz edilmek üzere MİT'e gönderdiği ifade edildi.   FETÖ'NÜN ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI OLDUĞU VE SÜRECİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTIĞI BELİRTİLDİ FETÖ'nün çözüm sürecine karşı olması nedeniyle süreci engellemeye çalıştığı vurgulanan iddianamede,  bu doğrultuda şüpheliler  Bilal Bayraktar ile Sadrettin Sarıkaya'nın  PKK/KCK soruşturması yürüttükleri, yapılan soruşturma kapsamında birden fazla şüpheliyle beraber ayrıca  MİT Başkanı Hakan Fidan, eski müsteşar Emre Taner, müsteşar yardımcısı Fatma Afet Güneş, Hüseyin Emre Kuzuoğlu, Yaşar Hakan Yıldırım ve Mustafa Özer hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne bilerek yardım etme" ve "Soruşturmanın gizliliğinin ihlal" suçlarından soruşturma başlattıkları hatırlatıldı.
Emre Taner - 28.11.2017
Güvenlik Uzmanı Yarar Açıklaması
Söyleşinin ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Yarar, bir katılımcının Milli İstihbarat Teşkilatı'nın zaman zaman itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı yönündeki soru üzerine MİT'in özellikle Emre Taner ve Hakan Fidan döneminde başlattığı MİT Dış Operasyon Dairesi'nin aktif olarak yurt dışında da eylem ve faaliyet yapabilecek duruma geldiğini söyledi.
Emre Taner - 26.04.2017
Dkk Darbe Girişimi Davasında Tanıklar Dinlendi
Bunun bir terör saldırısı olabileceğinin değerlendirildiğini anlatan Kaplan, ilerleyen saatlerde üsteğmen Emre Taner'in yanında birkaç askerle nizamiyeye geldiği ve kendisine Maliye Bakanlığına yakın kapıyı göstererek "Bu kapıdan çıkacaksınız.
Emre Taner - 04.01.2017
Fetö'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
CHP'li üyeler olarak komisyonda samimiyetle çalıştıklarını ancak eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski MİT Müsteşarı Emre Taner'in dinlenmesinden sonra komisyon çalışmalarının yavaşlatıldığını öne süren Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Komisyon yapacağı çalışmaları yaptı.
Emre Taner - 11.11.2016
MİT Eski Müsteşarı Taner: Gülen'in Evine Girdiğimizde Yatağı Sıcaktı
MİT eski Müsteşarı Emre Taner, darbe komisyonunda MİT'in Fethullah Gülen'in yurt dışına çıkmadan önceki dönemde Gülen'e yönelik yoğun baskısı olduğunu anımsatarak, "Ümraniye'de kaldığı eve saat farkıyla girdik, dakika farkıyla girdik;
Emre Taner - 10.11.2016
Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir
"İBRETLİK MESAJLAR" HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen TBMM'de basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgen Darbe Komisyonunda konuşan eski MİT Müsteşarı Emre Taner'in Oslo ve Habur süreçleriyle ilgili açıklamalarını 'ibretlik mesajlar' diye niteleyerek ortak aklın önemine vurgu yaptı.
Emre Taner - 10.11.2016
Dha Ankara - Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir
"İBRETLİK MESAJLAR" HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen TBMM'de basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgen Darbe Komisyonunda konuşan eski MİT Müsteşarı Emre Taner'in Oslo ve Habur süreçleriyle ilgili açıklamalarını 'ibretlik mesajlar' diye niteleyerek ortak aklın önemine vurgu yaptı.
Emre Taner - 09.11.2016
Eski MİT Müsteşarı Emre Taner Açıklaması
Eski MİT Müsteşarı Emre Taner, “Oslo ihanet değildir.
Emre Taner - 09.11.2016
Eski MİT Müsteşarı: Yapamadık, Alamadık (2)
– ESKİ MİT Müsteşarı Emre Taner "Çözüm sürecinin bozulmasında FETÖ'nün etkisi var mıdır?
Emre Taner - 09.11.2016
Dha Ankara - Eski MİT Müsteşarı: Yapamadık, Alamadık (1)
ESKİ MİT Müsteşarı Emre Taner( 2005-2010) FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "Yapamadık, alamadık.
Emre Taner - 09.11.2016
15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu
Eski MİT Müsteşarı Emre Taner, 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’na bilgi vermeye başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emre Taner Haberleri | Emre Taner Kimdir - Haberler - Emre Taner haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emre Taner kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri... FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpası soruşturmasında yeni iddianame.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 12:43:28. #1.16#
title