Elton John'dan Türkiye'ye Mektup: Antalya Konserimi Büyük Bir Zevkle Gerçekleştireceğim - Haberler
Haberi Paylaş

Elton John'dan Türkiye'ye Mektup: Antalya Konserimi Büyük Bir Zevkle Gerçekleştireceğim

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Elton John'dan Türkiye'ye Mektup: Antalya Konserimi Büyük Bir Zevkle Gerçekleştireceğim

EXPO 2016 Antalya'da 9 Eylül Cuma günü konser verecek olan dünyaca ünlü şarkıcı Sir Elton John, mektup gönderdi.

EXPO 2016 Antalya'da 9 Eylül Cuma günü konser verecek olan dünyaca ünlü şarkıcı Sir Elton John, mektup gönderdi. EXPO 2016 Antalya Ajansı'na gönderdiği mektupta, Türkiye'de yaşananların demokrasi ve özgürlük ortamını bozmaya yönelik olduğunu vurgulayan John, "Türkiye'deki EXPO 2016 Antalya konserimi büyük bir zevkle gerçekleştireceğim" dedi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 22 Nisan'da kapılarını 'Çiçek ve çocuk' temasıyla ziyarete açan Türkiye'nin ilk EXPO'sunda konser verecek olan dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Sir Elton John, Türkiye'nin 15 Temmuz tarihinde yaşadığı olaylara duyarsız kalmayarak bir mektup kaleme aldı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı'na elektronik posta ile iletti. 1970'lerden bu zamana kadar 250 milyondan fazla albümü satılan ve gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında gösterilen Elton John, 9 Eylül'deki Antalya konserine çıkacağını söyledi.

Mektubunda Türkiye'deki olaylardan üzüntü duyduğunu, yaşananların demokrasi ve özgürlük ortamını bozmak için yapıldığını belirten John, "Türkiye'yi önceki konserlerimden biliyorum, yapılanlar güzelliklerin üzerine gölge düşüremez. 9 Eylül'de Türkiye'deki EXPO 2016 Antalya konserimi büyük bir zevkle gerçekleştireceğim" dedi.

YAŞANANLAR 'BAŞ AĞRISI'

Türkiye'yi daha önce gerçekleştirdiği konserlerden dolayı çok yakından tanıdığını belirten Elton John mektubunda; yaşananları bir 'baş ağrısı' olarak nitelendirerek olayların Türkiye'nin demokrasi ve özgürlük ortamını bozmaya yönelik yapıldığının farkında olduğunu vurguladı. Olayların Türkiye'nin güzelliklerine gölge düşüremeyeceğinin de altını çizen Elton John bu nedenle 9 Eylül'de EXPO 2016 Antalya'daki konserini büyük bir zevkle gerçekleştireceğini müjdeledi.

- Antalya

Elton John'dan Türkiye'ye Mektup: Antalya Konserimi Büyük Bir Zevkle Gerçekleştireceğim

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri