Haberi Paylaş
Turquality Yönetici Geliştirme Programı'nın 11. Dönemi Tamamlandı

Turquality Yönetici Geliştirme Programı'nın 11. Dönemi Tamamlandı

Ekonomi Haberleri

Marka geliştirme programı "Turquality" çerçevesinde geliştirilen "Yönetici Geliştirme Programı"nın 11. dönem sertifikaları verilirken, 12. dönemin açılışı gerçekleştirildi.

Marka geliştirme programı "Turquality" çerçevesinde geliştirilen "Yönetici Geliştirme Programı"nın 11. dönem sertifikaları verilirken, 12. dönemin açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) yapılan sertifika ve açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümran İnan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat  ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Erel de katıldı.

Büyükekşi, açılışta yaptığı konuşmada, Turquality'nin firmalara yönelik bir program olduğunu belirterek, "Firmalarımızın markalaşmasını teşvik ediyor. Bu bağlamda yeni sloganımız, 'TURKEY Discover the Potential'a da büyük destek sağlayacak" dedi.

TİM olarak markalaşmaya büyük önem verdiklerini hatırlatan Büyükekşi, şunları kaydetti:

"Turquality bu anlamda çok önemli bir program. Turquality kapsamında 109 firmayı, Marka Destek Programı kapsamında 57 firmayı destekliyoruz. 2023 yılına kadar bu kapsamında 125 firmayı, marka destek programı kapsamında 50 firmayı desteklemeyi hedefliyoruz. 'Yönetici Geliştirme Programı' firmalarımızın yetenek havuzlarını küresel ölçekte geliştiriyor. Orta ve üst düzey yöneticilerimizin bilgi yönetimi, pazarlama, teknoloji, insan kaynakları ve marka alanlarındaki yetkinliklerini arttırıyor. Bugüne kadar 11 dönem gerçekleştirilen programdan 704 yönetici mezun olup sertifika aldı."

Mehmet Büyükekşi, konuşmasında Türkiye'nin markalaşma sürecine de değindi. Çalışmaları tamamlanıp kamuoyuyla paylaşılan "TURKEY Discover the Potentia" sloganına atıfta bulunan Büyükekşi, Turquality'nin yeni slogana destek sağlayacağını anlattı.

Törende paylaşılan bilgilere göre, desteklediği firmaların yöneticilerinin vizyonlarını geliştirmek, katılımcı yöneticiler arasında ortak bir yönetim lisanı oluşturmak, firmalara sağlanacak destek hizmetlerinde projeleri hayata geçirecek takımların kurulmasına katkı sağlamak ve Turquality marka destek platformu için ihtiyaç duyulan sinerjiyi yaratmak amacıyla oluşturulan programdan mezun olup sertifikalarını alan yönetici sayısı 704'e ulaştı.

Destek kapsamında bulunan firma sayısının çoğalması ve Turquality Programının bilinirliğinin artmasıyla beraber oluşan yoğun talep sonucunda, önceki dönemlerde Koç ve Sabancı Üniversiteleri'nde gerçekleştirilen program 12. Dönemiyle birlikte genişletilerek Koç ve Sabancı üniversitelerine ek olarak, İstanbul ve Bilkent Üniversiteleri'nde de yürütülecek.

Dünyanın önde gelen üniversitelerindeki Executive MBA programları örnek alınarak tasarlanan program 22 hafta sürüyor ve kapsamında, temel rekabet gücü analizi ve strateji uygulamalarından ekonomiye, insan kaynakları ve bilgi yönetiminden teknolojiye, stratejik pazarlama ve marka yönetiminden perakendecilik yönetimine, finansal muhasebeden tedarik zinciri yönetimine kadar çeşitli alanları kapsayan toplam 27 ana konu başlığı bulunuyor.

Programın 11. dönem sonu itibariyle 66 yöneticiye sertifika verildi. - İstanbul

Kaynak: AA / Ekonomi

Sabancı Üniversitesi Mehmet Büyükekşi Nihat Berker Türkiye Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title