Haberler

Shell Eco Marathon'a "Altın Pusula" Ödülü

Gençleri geleceğin yakıt alternatifleriyle çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için global düzeyde bu yıl 28'incisi düzenlenen ve Türkiye'den de öğrencilerin katıldığı Shell Eco-marathon yarışması, halka ilişkiler alanındaki en iyi...

Gençleri geleceğin yakıt alternatifleriyle çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için global düzeyde bu yıl 28'incisi düzenlenen ve Türkiye'den de öğrencilerin katıldığı Shell Eco-marathon yarışması, halka ilişkiler alanındaki en iyi çalışmalardan biri seçildi.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), gelecek için değer yaratan bu organizasyona katkıları nedeniyle Shell & Turcas'ı "Altın Pusula" ödülüne layık gördü.

Halkla ilişkiler alanının en köklü ve saygın kuruluşlarından TÜHİD'in düzenlediği 11. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde zirveye çıkanlar, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Shell & Turcas, global çapta düzenlenen Shell Eco-marathon yarışmasına her sene Türkiye'den katılan ekiplere verdiği destek ve Türkiye'nin yarışmada güçlü bir şekilde temsil edilmesini sağlayan katkıları nedeniyle "Altın Pusula" ödülüne layık görüldü.

Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır, ödülü İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık'ın elinden aldı. Yıldırır, ödül hakkında şunları söyledi:

"Shell Eco-marathon, Shell'in enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda farkındalık yaratmak için yürüttüğü çalışmaların merkezinde yer alıyor. Türk ekiplerin, zorlu katılım ve yarışma şartları olan bu organizasyona sağladıkları istikrarlı ve yüksek sayıdaki katılım, hem Shell & Turcas hem de Türkiye için önemli bir gurur kaynağı teşkil ediyor. Bu ödül Shell'in önderliğinde Türk öğrencilerin yaratıcı ve azimli çalışmalarının çok kıymetli bir yansıması oldu. Takımlarımızla büyük gurur duyuyoruz ve Shell Eco-marathon ailesini tebrik ediyoruz."

Shell Eco-marathon'da öğrenciler kendi tasarladıkları araçlarla "en az yakıtla, en uzun mesafe"yi kat etmek hedefiyle yarışıyor. Bu yıl Hollanda'nın Rotterdam şehrinde ilk kez bir sokak parkurunda düzenlenen yarışmada 11 Türk takımı heyecana ortak oldu. Türkiye'den katılan takımlar arasından Beşiktaş Sakıp Sabancı Lisesi elde ettiği 105.6 km/l'lik sonuç ile UrbanConcept GTL kategorisinde 2. olurken, Sakarya Üniversitesi takımı 145 km/kWh ile UrbanConcept akü beslemeli elektrik yakıtı sınıfında 7. oldu. Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi ekibi ise prototip akü beslemeli yakıt sınıfında 103 km/kWh'lık sonuç ile yarışmayı tamamlayan başarılı takımlar arasında yer aldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Harbiye Shell Ekonomi Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Herkes onu konuşuyor! Halil Umut Meler, verdiği kararlarla maça damgasını vurdu

Herkes onu konuşuyor! Halil Umut Meler, verdiği kararlarla maça damgasını vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title