Haberi Paylaş
Fatih Acar Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğinden Alındı

Fatih Acar Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğinden Alındı

Ekonomi Haberleri

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcılıklarına Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Cevdet Ceylan ile Murat Yazıcı atandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcılıklarına Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Cevdet Ceylan ile Murat Yazıcı atandı. Başbakanlık Müşaviri Fatih Acar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği'nden görevinden alınırken, Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Adnan Yıldırım başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Kutlu bu görevinden alındı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre açık bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcılıklarına Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Cevdet Ceylan ile Murat Yazıcı'nın atamaları yapıldı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi (Bakanlık Temsilcisi) Başbakanlık Müşaviri Fatih Acar görevinden alınırken, Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Adnan Yıldırım başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

-İŞ MÜFETTİŞLİKLERİNE ATAMA-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş müfettişliği yeterlik sınavında başarı gösteren iş müfettiş yardımcılarından, açık bulunan 5.nci derece kadrolu iş müfettişliklerine Erdem Hasret, Emrah Erkaan, Fethullah Aydoğdu, Başak Kaya, Ulaş Altan, Songül Kül, Tolga Pehlivan, Haci Kutlay, Ayşe Bayraktar, Gülçin Topaloğlu, Mehmet Emre Dağıstanlı, Filiz Gedik Tortop, Tülin Dinler, Hamza Sayan, Mete Kaplan, Mustafa Uyanık, Büşra Özğan, Ethem Teke, Seval Büyükhatipoğlu, Zübeyde Burcu Mercan, Ömer Yaşa, Murat Yılmaz, Davut Yeniay, Selvi Akay Alhayıroğlu, Hüseyin Baran Akınbingöl, Demet Kurt Işık, İbrahim Oğuzhan Yıldırım, Turgay Saraç, Mustafa Koç, Talha Bakırcıoğlu, Taha Altay, Yavuz Çetin, Burçin Bayındır, Aygül Aydın, İhsan Şenoğlu, Banu Gever, Kazım Yiğit, Kutay Subaşı, Fuat Birkan ve Emrah Akkurt'un ataması yapıldı. Açık bulunan 3. derece kadrolu iş müfettişliklerine Ömer Faruk Koç, Sadiye Esra Atacan, açık bulunan 4. derece kadrolu iş müfettişliğine Denizhan Burak Özhan atandı.

-TÜRKİYE İLEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA OĞUZ BAYRAM ATANDI-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına Oğuz Bayram getirildi. Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Karamustafaoğlu başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken, bu suretle boşalacak olan Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına ve boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Sedat Önal atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda açık bulunan Bakanlık Müşavirliğine Tunç Sabuncu'nun ataması yapıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Kutlu bu görevinden alındı.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Sosyal Güvenlik Kurumu Adnan Yıldırım Murat Yazıcı Ekonomi Haberler

title