Haberler

Expo 2016 Antalya'ya Yeni Genel Sekreter

Abone Ol

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Kazım Aydın'ın yerine Fırat Işık'ın genel sekreter olarak atandığı bildirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Kazım Aydın'ın yerine Fırat Işık'ın genel sekreter olarak atandığı bildirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı açıklamaya göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ajansta genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Işık'ı genel sekreter olarak atadı.

Fırat Işık, göreve atanması dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 2008 yılında Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Derneğine (AIPH) başvurusu ile başlayan EXPO hayalinin, Antalya EXPO 2016 ile hayat bulduğunu belirtti.

Hizmet bayrağını ajans bünyesinde görev yaptıkları süre içerisinde Antalya'ya yakışan bir şekilde taşıyan herkese minnet borçlu olduklarının altını çizen Işık, şunları ifade etti:

"EXPO 2016 Antalya'nın proje, inşaat ve işletme dahil her aşamasında yapılan hizmetler şimdiden unutulmaz bir iz bırakmıştır. En başta EXPO 2016 Antalya'yı kendi himayesine alarak bize güç veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, gerekli bütçeyi ayıran hükümetimize, EXPO'nun bugünkü başarısına ulaşmasında gecesini gündüzüne katarak ve her türlü desteği vererek imza atan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik başta olmak üzere emeği geçen tüm bakanlarımıza sonsuz saygılarımı sunuyorum. Daha önceki genel sekreterimiz Sayın Kazım Aydın olmak üzere kalplerinin ve gönüllerinin hala bizimle beraber olduğuna yürekten inandığım herkese bu vesile ile teşekkür ediyorum. Bürokratlarımıza, yönetim kurulumuza, yerel yöneticilerimize, yüklenici firmalara, mühendisimizden işçimize kadar canla başla çalışan herkese ajansımız adına teşekkürü bir borç biliyorum. Onların büyük bir emek harcayarak ortaya çıkardıkları bu dev eseri, bundan sonra sahiplenecek olanlar Antalyalılardır. Çünkü bu eserin gerçek sahibi onlardır."

Işık, "Gelecek nesiller için yeşil bir dünya" sloganıyla yola çıktıklarını ve projelerini "Çocuk ve Çiçek" üzerine geliştirdiklerini anımsatarak, bu slogan ve projeler doğrultusunda daha çok tanıtım ile EXPO'nun sürdürülebilir ve kalıcı bir hale gelmesini sağlamaya çalışacaklarını bildirdi. EXPO 2016 Antalya'nın, uluslararası bir çekim merkezi olma yolundaki hedeflerine hızla ilerlediğinin altını çizen Işık, Antalya halkının inancı ve desteği ile belirlenen hedeflere en kısa sürede ulaşacaklarını vurguladı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Faruk Çelik Kazım Aydın Türkiye Antalya Ekonomi Haberler

title