Haberler

Bakan Tekin'in öfkelendiği anlar! Mikrofonu uzaklaştırıp muhabire sitem etti

Güncelleme:

Yeni eğitim müfredatı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından onaylandı. Müfredatın onaylanmasıyla ilgili gazetecilerle bir araya gelecek olan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuya ilişkin muhabiri sorduğu soruya sinirlenip mikrofonu uzaklaştırdı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, kabul edilen yeni müfredatla ilgili soru sormak isteyen muhabir Ayşegül Altın, beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı. Uzatılan mikrofonunu eliyle iterek uzaklaştıran Tekin, "Bu kadar insanın hakkını gasp etmeye hakkınız yok" sözleriyle tepki göstererek yoluna devam etti.

YENİ MÜFREDAT KURUL ONAYINDAN GEÇTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adı verilen yeni müfredat için iletilen tüm görüş ve önerilerin öğretim programlarına yansıtıldığını, yeni müfredatın Talim ve Terbiye Kurulu onayından geçtiğini duyurdu.

MUHABİRİN MİKROFONUNU UZAKLAŞTIRDI

İstanbul Yedikule'de bir etkinliğe katılan Bakan Yusuf Tekin'e müfredatla ilgili bu açıklamanın ardından soru yöneltildi. Ancak Tekin, sinirlenerek muhabir Ayşegül Altın'ın uzattığı mikrofonu eliyle uzaklaştırdı.

"BU KADAR İNSANIN HAKKINI GASP ETMEYE HAKKINIZ YOK"

Tekin, muhabire dönerek ,"Çok demokratik biçimde size diyorum ki haber alma hürriyetinizi saygıyla karşılıyorum. Sizin sorduğunuz soruyla ilgili basın açıklaması yapacağım. Siz de buyurun gelin konuşalım. Bu kadar insanın hakkını gasp etmeye hakkınız yok." ifadelerini kullandı.

Muhabir ise karşılaştığı tepki karşısında Yusuf Tekin'e "Zor bir soru değil, müfredatla ilgili" yanıtını verdi ancak "Arkadaşlar lütfen diyorum" cevabını aldı.

Haberler.com / Eymen Dursun - Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 3.Sayfa Eğitim Politika Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

500

Yorumlar (14)

çağdaş 33:

EEee adam haklı basın açıklaması yapacam soruları orada sorun buyurun gelin diyor. Sizde gidip orada sorun.

184
79
yanıtYanıtla
Akıl:

Maarif nedir la, yüz yıllık eğitimi bitirdiniz getire getire maarif modelini getirdiniz , içeriğini okumaya bile gerek yok , konu fragmandan belli oldu.

123
90
yanıtYanıtla
duyarlı vatandaş:

Bu adamı sevmem ama bu defa haklı ?

93
76
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Tarikatlarla yapılan protlokol dan dolayı mi?

yanıt46
yanıt48
Git Bi Bak:

Kibir insanı bitirir

92
70
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Müfredat onaylanmış. Var mı MEB okullarından sivrilen öğrencilerimiz. Hep özel okullardan çıkıyor yurt dışı üniversitelerden burs kazananlar. Mezarlık , Kefen vb gösterileriyle olmuyor bu işler. İleri,çağdaş seviiyeye ulaştırlması gereken öğrencilere öğretmen olarak din görevlileri atanıyor. Okullar bunlarla dolduruluyor. Sonra da neden geri kaldık...

47
51
yanıtYanıtla
çağdaş 33:

Benim lisede 2 yıl din kültürü ve ahlak bilgisi dersime Felse öğretmeni girdi ve 2 yıl konfüçyüs mü neyse onu dinledik.

yanıt47
yanıt21
Erdemli:

Piyasadaki birçok dünya çapında başarılı işler yapan bilim insanlarının hayatını araştırırsan devlet okullarından mezun olduklarını görürsün. Din ve din adamı bilime karşı değildir. Aksine Yüce kitabımız oku emriyle başlar ve okumaya öğrenmeye, peygamberimiz iki günü birbirine eşit olan zarardadır diyerek üretmeye teşvik eder. Okullarda bir dünya fizikçi kimyacı tıp doktoru var. Düşünsünler üretsinler. Engel olan, hayır üretemezsiniz diyen mi var. Sen uzaya uydu fırlattın da din adamları mı engel oldu. Nedir içinizdeki bu dine ve din adamlarına düşmanlığınız.

yanıt0
yanıt2
Güray Dilli :

Okullarda derse kimin ne olduğunu bilmeyen veliler, çocuklarını siyasi,dini vb baskılardan korumak için TC resmi okulları yerine , laik ,demokratik vb bilimsel eğitimle barışık özel okullara sığınıyorlar. Çedes diye bir programla kuran kursu hocaları ,imam,vaiz, cüppeli,sarıklı vb okullara doldurup, bunların verdiği söylenen eğitimlere kim bel bağlar. MEB sınıfta kalmaya devam ediyor , gören de iyi eğitim veriliyor sanacak

32
39
yanıtYanıtla
D:

Bu halk çocuklarının rabbini tanıyan, temiz, ahlaklı, vatanına faydalı, kültürünü bilen bireyler olmansını istiyor. Siz yüz yıldır zihniyetinizi zorla dayatmaya çalışıyorsunuz. Yeter artık bize dayatmaya çalıştığınız batı zihniyetini istemiyoruz. özümüze dönelim. Bilim de yapalım teknik olarak da en iyisi olalım bunun için tüm dünyadan da faydalanalım. Ama kokuşmuş taklitçi batı kültürünü istemiyoruz.

yanıt40
yanıt29
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title