Haberler

Seyhan Belediyesi Bilgi Evleri'nde YKS'ye hazırlanan öğrenciler üniversiteye yerleşti

Abone Ol

Seyhan Belediyesi'nin hayata geçirdiği Bilgi Evleri'nde YKS sınavına hazırlanan 266 öğrenci, tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği gibi farklı fakültelere yerleşti. Başkan Akif Kemal Akay, gençlerin elde ettiği başarının gurur verici olduğunu belirtti.

Seyhan Belediyesi'nin hayata geçirdiği Bilgi Evleri'nde YKS sınavına hazırlanan 266 öğrenci, üniversiteye yerleşti.

Adana, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın öncülüğünde, gençlerin bilgiye erişiminin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla Seyhan'ın farklı mahallelerinde kurulan Bilgi Evleri'ne devam ederek Yükseköğrenim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 266 öğrenci tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, sınıf öğretmenliği, mimarlık gibi farklı birçok fakülteye yerleşti. Gençlerin Türkiye'nin bugünü ve yarını olduğunu dile getiren Başkan Akay, gençlerin elde ettiği başarının gurur verici olduğunu belirterek, "Gençlerimizin geleceğe attıkları bu önemli adımda katkıda bulunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE HİZMETE AÇILDI

COVID-19 pandemisi döneminde uzaktan eğitim olanaklarından yoksun olan gençlerin bilgiye erişimini sağlayabilmek amacıyla taziye evlerinin bir bölümünü Bilgi Evleri'ne dönüştüren Başkan Akay, pandemi sonrasında da Bilgi Evleri'nin sayısını artırdı.

DESTEK SEYHAN'DAN BAŞARI GENÇLERDEN

Sınırsız internet, bilgisayar, kütüphane, kaynak kitap, öğle yemeği, atıştırmalık, çay, kahve gibi hizmetlerin ücretsiz olarak verildiği Bilgi Evleri'nde yıl boyunca sınavda başarılı olabilmek için yoğun bir tempoyla çalışan öğrenciler, Bilgi Evleri'nde görev yapan eğitmenlerin de desteğiyle çabalarının karşılığını aldı. Hayallerindeki üniversiteye girebilmek için özveriyle ve azimle çalışan 266 Bilgi Evi öğrencisi YKS'de büyük bir başarı elde etti.

AKİF KEMAL AKAY: "HAYAL ETTİKLERİ BÖLÜMLERE YERLEŞMELERİNİN MUTLULUĞUNU ONLARLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ"

Tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, sınıf öğretmenliği, mimarlık gibi bölümlerin de aralarında bulunduğu birçok bölüme yerleşmeye hak kazanan gençlerin elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını kaydeden Başkan Akif Kemal Akay, "YKS'ye Bilgi Evlerimizde hazırlanan öğrencilerimizin elde ettikleri başarı bizi çok gururlandırdı. Öğrencilerimizin geleceğe doğru attıkları adımda yanlarında olduk. Hayal ettikleri bölümlere yerleşmelerinin mutluluğunu onlarla birlikte yaşıyoruz. Üniversite hayatlarında aynı azim ve kararlılıkla ilerlemelerini, geleceklerinin gülen gözleri kadar parlak olmasını temenni ediyoruz. Öğrencilerimizin YKS'de elde ettiği başarı Bilgi Evleri'nin amacına ulaştığının da bir göstergesi. Gençlerimizin çok önemli bir ihtiyacını gidermiş olmaktan da çok mutluyuz. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan gençlerimize yönelik hizmetlerimiz ve desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Seyhan Belediyesi Bilgi Evleri Seyhan YKS Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

Kayserispor - Pendikspor maçı ne zaman? Kayserispor - Pendikspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Teşkilat YENİ BÖLÜM (4. SEZON 87. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Teşkilat yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (158. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yargı YENİ BÖLÜM (75. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (10 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 10 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Cide Belediyesi hangi parti? Cide Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Cide Belediye başkanı kimdir? GTA 6 ne zaman çıkacak? GTA 6 çıkış tarihi ne zaman, hangi yıl? GTA 6 sistem gereksinimleri ve diğer tüm detaylar! Aralık ayında hangi balık yenir? Aralık ayında hangi balık türlerini yemek gerekir 2023? Kırklareli hangi parti? Kırklareli Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Kırklareli yerel seçim sonuçları 2019! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 10 Aralık İnstagram ne oldu, sorun mu var? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 10 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Kargolar pazar günü açık mı? Kargo şubeleri pazar günü açık mı, hizmet veriyor mu? Yarın yağmurlu mu? Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? 11 Aralık hava durumu! Wednesday 2. sezon fragman! Wednesday 2. sezon fragmanı yayınlandı mı, nereden izlenir? Calve hangi ülkenin, kimin markası? Calve İsrail malı mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title