Eda Özülkü kimdir, kaç yaşında? Eda Özülkü şarkıları nelerdir?

Eda Özülkü kimdir, kaç yaşında? Eda Özülkü şarkıları nelerdir?

22.10.2020 10:46 | Son Güncelleme: 22.10.2020 13:20
Eda Özülkü kimdir, kaç yaşında? Eda Özülkü şarkıları nelerdir?

Nahif sesi ve özel hayatıyla beğeni toplayan Eda Özülkü hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Eda Özülkü nereli, Eda Özülkü'nün son hali nasıl? Eda Özülkü'nün eşi kim?

Aldığı müzik eğitiminin ardından eşiyle birlikte pek çok şarkı çıkaran Eda Özülkü, sonraki zamanlarda pop müzik türünde de şarkılar çıkardı. Peki Eda Özülkü kimdir? Eda Özülkü şarkıları nelerdir?

EDA ÖZÜLKÜ KİMDİR?

1966 yılında Gölcük'te doğdu.

Eda Özülkü, ilk ve orta okul yıllarını İzmit'te geçirdi. Liseyi İstanbul'da tamamladıktan sonra Eda Özülkü, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede şan eğitimi üzerine yüksek lisans yaptı.

Daha sonra Işık Lisesi'nde ve mezun olduğu üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Eda Özülkü, öğretmenliğinin yanında müzik çalışmalarına eşi Metin Özülkü ile birlikte devam etti.

Eşinin bestelediği pek çok şarkının sözlerini yazdı. Bunların arasından öne çıkan; Sözler yetmez, Seninle Olmak Var Ya, Eğlen Güzelim, Oyalama Beni, Kuşlar, Alladı Pulladı, Doğum Günü, Parolayı Söyle, Yürü Ya Kulum, Yaralım şarkılarıydı.

Eşiyle birlikte yaptığı şarkıların demolarında solist olarak yer alan Eda Özülkü, müzik yapımcılarından gelen albüm tekliflerini uzun bir süre kabul etmedi. Ancak eşinin de ısrarlarıyla, aldığı klasik batı müziği eğitimini pop müzikte kullanmaya karar verdi.

Eda Özülkü kimdir, kaç yaşında? Eda Özülkü şarkıları nelerdir?

Eda Özülkü, 1993 yılında albüm çalışmalarına başlamasıyla birlikte öğretim görevinden ayrıldı. Bu çalışma sonucu Parolayı Söyle adlı ilk albümü ortaya çıktı. Bu çok beğenilen albümün ardından sırasıyla Dalgacı (1994), Uçurdum Da Uçurdum (1995), Al Beni (1997) ve İnce Sızım (2003) adlı dört solo albüm ve eşiyle birlikte Böyle Aşk Olmaz (1999) adlı bir albüm daha yayınladı. 2004 yılında Masalcılar grubuyla beraber çocuklara masallar anlatan Masalcılar – 1 adlı projede yer aldı.

Eda Özülkü, şu anda Bilfen Çamlıca ilköğretim okullarında müzik öğretmenliği yapmaktadır.

EDA ÖZÜLKÜ KAÇ YAŞINDA?

1966 yılında dünyaya gelen Eda Özülkü 54 yaşındadır.

EDA ÖZÜLKÜ ŞARKILARI, ALBÜMLERİ

Parolayı Söyle – 1993

Dalgacı – 1994

Uçurdum Da Uçurdum – 1995

Al Beni – 1997

Böyle Aşk Olmaz – 1999 (Metin Özülkü ile birlikte)

İnce Sızım – 2003

Issız Ada – 2010 (Metin Özülkü ile birlikte)

EDA ÖZÜLKÜ EŞİ

Eda Özülkü, Metin Özülkü ile evlidir.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title