Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

19.09.2013 18:47 | Son Güncelleme: 19.09.2013 18:46
Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

Şanlıurfa Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği "IV.Uluslararası Balıklıgöl Şiir Akşamı Etkinlikleri" 21 Eylül 2013'te Şanlıurfa'da başlıyor.

Türk ve dünya şiirinin seçkin şairlerinin yanı sıra, ülkemizdeki önemli edebiyat dergilerinin yöneticileri, şiir organizasyonlarının koordinatörleri, akademisyen ve gazetecilerin katılacağı etkinlik 20 Eylül Cuma günü konukların onuruna verilecek olan sıra gecesiyle başlayacak.

21 Eylül Cumartesi günü saat 11.00'de, Şair Nabi Kültür Merkezi'nde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine yönelik "GENÇLİKTE ŞİİR" konulu bir panel düzenlenecek. Ayşe Sevim'in oturum başkanı olacağı panele Cevdet Karal, Hüseyin Akın, Mahmut Bıyıklı, Mehmet Narlı konuşmacı olarak katılacak.

Oturum Başkanlığını Özlem Fedai'nin yapacağı, Ali Ural, Hüseyin Su, Hüseyin Karaca, Ercan Yılmaz ve Bahtiyar Aslan'ın konuşmacı olacağı "MATBUATTAN SANAL ÂLEME ŞİİR" paneli ise Şair Nabi Kültür Merkezi'nde saat 14.30'da başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katılacağı "IV.Uluslararası Balıklıgöl Şiir Akşamı" Balıklıgöl Platosunda bulunan Amfi Tiyatroda saat 20.00'de başlayacak.

Sunuculuğunu ünlü şiir yorumcusu Meçhul Kaptan Niyazi Gedik'in yapacağı, Arapça, Kürtçe ve Türkçe şiirlerin okunacağı gecede, şairler kendilerine ait şiirleri sanatseverlerle buluşturacaklar. Etkinliğe katılacak şairler şöyle:

AYŞE SEVİM

EMEL KAYA GÖZLÜ

ALİ URAL

CEVDET KARAL

MAHMUT BIYIKLI

BESTAMİ YAZGAN

BENNU MUSLİ

CELAL FEDAİ

H. SAİD İBRAHİM

HÜSEYİN AKIN

HÜSEYİN KARACA

NECDET KARASEVDA

MEHMET KURTOĞLU

MEHMET NARLI

BAHTİYAR ASLAN

MUSTAFA BAKİ EFE

FATMEL AHMET

AHMET DOĞRU

ERCAN YILMAZ

FARUK HABİBOĞLU

HASAN ÇAĞLAYAN

NURAY ALPER

YUNUS EMRE ALTUNTAŞ

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title