Haberi Paylaş

Yunan medyasının yeni gündemi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki ismi işaret ettiler: Varlığı endişe verici

Dünya Haberleri

Bir süredir ilişkilerin gergin seyrettiği Yunanistan'da, gündem yine Türkiye oldu. Yunan Korgeneral Lazaros Kambouridis'in bir gazeteye verdiği demeçte, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı gezilerinde bulunmasına dikkat çekildi. Haberde, "Fidan'ın varlığı endişe verici bir nokta." denildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Türkiye toprakları dışındaki başarılı operasyonları ve adımları, tüm dünyada olduğu gibi Yunanistan'ın da radarına girmiş durumda.

Son olarak Yunan Korgeneral Lazaros Kambouridis, MİT'in faaliyetlerinin Atina için ne anlama geldiğine dair Yunan medyasından Pentapostagma'ya değerlendirmelerde bulundu. Korgeneral, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle yurt dışına yaptığı resmi ziyaretlerinde heyetinde bulunan MİT Başkanı Hakan Fidan'ın varlığına işaret etti.

"VARLIĞI ENDİŞE VERİYOR"

Korgeneral Kambouridis, "Erdoğan'ın tüm resmi ziyaretlerinde ve yabancı ülkelerdeki temaslarında MİT Başkanı Hakan Fidan'ın varlığı endişe verici bir nokta." dedi.

Yunan medyasının yeni gündemi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki ismi işaret ettiler: Varlığı endişe verici

"TÜRK ÇIKARLARI İÇİN ÖNEMLİ KABUL EDİLİYOR"

Haberde ayrıca MİT'in operasyonel yetenekleri nedeniyle Yunanistan'ın alarm durumuna geçmesine dair ifadeler kullanıldı. Pentapostagma'nın haberine göre, Kambouridis, MİT'in sınır ötesinde de operasyonlara katıldığına dikkati çekti. Türk hükümetinin, MİT'in "aşırı grup ve örgütlerle olan yeraltı bağlantılarının ortaya çıkarmasına" öncelik verdiği vurgulandı.

Yunan Korgeneral, "MİT'in Irak'taki rolü, hem siyasi hem de operasyonel düzeydeki gelişmeleri etkilemesinden dolayı Türk çıkarları için önemli kabul ediliyor. MİT, Kuzey Irak'ta PKK liderlerine yönelik silahlı operasyonlar düzenledi." ifadelerini kullandı.

Hakan Fidan Yunanistan Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

TT:

Yunanistan a da operasyon yapmak lazım, vermediği ve beslediği teröristleri bulup yok etmek lazım...Belki o zaman yola gelirler...Tatlı dilden anlamayanların anladığı en iyi dil budur...

Cevap Yaz124Yayından Kaldır
Ali Baş:

Mit yakında lavrion pkk kampı nıda ziyaret edebilir doğru tespitler ne kadar vatan haini varsa orada aklı olan bence hemen terketsin orayı

Cevap Yaz437Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title