Haberi Paylaş

Yunan Bakan İstanbul yerine "Konstantinopolis" ifadesini kullandı! Tepki çekince yeni bir paylaşım daha yaptı

Dünya Haberleri

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, bugün Fener Rum Patrikhanesi'nde gerçekleştirilecek dini törene katılmak üzere İstanbul'a geliyor. Dendias bir paylaşım yaparak, "Konstantinopolis'e seyahat edeceğim." dedi. İstanbul yerine kullandığı ifade tepki çeken Dendias, kısa sürede bir paylaşım daha yaptı. Bu paylaşımda ise "İstanbul" ifadesi yer aldı.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün Fener Rum Patrikhanesi'nde gerçekleştirilecek dini törene katılacak. Dini törenin ardından Yunanistan'daki tren kazası ve Türkiye'de 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybedenler için anma töreni yapılıp dua okunacak.

"KONSTANSİNOPOLİS" İFADESİNİ KULLANDI

İstanbul ziyareti çerçevesinde Fener Rum Patriği Bartholomeos ile de bir araya gelecek olan Dendias, yolculuk öncesinde sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Dendias tweet'inde "Yarın Konstantinopolis'e seyahat edeceğim. Ortodoks Patriklik ve Archieratic Pazar gününe katılacağım ve Hazretleri Ekümenik Patrik Bartholomew tarafından karşılanacağım." dedi.

Yunan Bakan'ın, İstanbul yerine 'Konstantinopolis' ifadesi kullanması tepki çekti! Paylaşımı hemen sildi

HEMEN BAŞKA BİR PAYLAŞIM YAPTI

İstanbul yerine kullandığı ifade tepki çeken Dendias, kısa bir süre sonra yeni bir paylaşım yaparak bu kez "İstanbul" kelimesine yer verdi. Dendias yaptığı yeni paylaşımda ise şunları yazdı: "Yarın Türkiye ve Suriye'deki son depremlerin kurbanları ve Tempi demiryolu kazası kurbanları için İstanbul'da, @EcuPatriarch anma törenine katılacağım."

Yunan Bakan'ın, İstanbul yerine 'Konstantinopolis' ifadesi kullanması tepki çekti! Paylaşımı hemen sildi

Nikos Dendias Yunanistan İstanbul Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Okan Kocabas:

Senin ülkende kullanıyorlar Yunan bakan kullanmış çık mu ?

Cevap Yaz148Yayından Kaldır
sade vatandaş:

cumhuriyetin ilk yıllarında istanbula gelen mektuplarda konstantinapolis diye yazılanlar yanlış adres diye geri gönderiliyordu bu duyarlılık devam ediyor ama egede işgal edilen adalara aynı duyarlılığı göstermiyorsunuz istanbula öyle deseler ne olur demeseler ne olur adamlar adaları işgal etmiş ses çıkaran yok

Cevap Yaz614Yayından Kaldır
Nurullah Ak:

Ateş olsanız cürmüm kadar yer yakarsınız

Cevap Yaz313Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title