Haberler

Beşar Esad'dan 14 Mayıs açıklaması: Türkiye'nin iç siyasetine karışmam, kimin kazanacağıyla ilgilenmiyorum

Güncelleme:

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye'deki seçimlerle ilgili konuştu. Esad, "Ben Türkiye'nin iç siyasetine karışmam ve seçimlerde kimin kazanacağıyla ilgilenmiyorum. Benim için önemli olan, seçilen kişinin Suriye ile iyi ilişkiler kurması, ilişkileri geliştirmesi ve Suriye'den çekilmenin gerçekleşmesidir." dedi.

Türkiye'de bugün gerçekleştirilecek seçimlerle ilgili Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan da açıklama geldi. Beşar Esad, seçimlerin galibiyle ilgilenmediğini belirtti.

"SEÇİMLERDE KİMİN KAZANACAĞIYLA İLGİLENMİYORUM"

Esad, "Suriye'den tam çekilme olmaksızın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmem mümkün değil. Türkiye'nin tüm kuvvetlerinin Suriye'den çıkması ve bu çekilmenin tam olması gerekir. Ben Türkiye'nin iç siyasetine karışmam ve seçimlerde kimin kazanacağıyla ilgilenmiyorum. Benim için önemli olan, seçilen kişinin Suriye ile iyi ilişkiler kurması, ilişkileri geliştirmesi ve Suriye'den çekilmenin gerçekleşmesidir." ifadelerini kullandı.

"GERİ ÇEKİLMEDE ISRAR EDİYORUZ"

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Türkiye, Rusya, İran ve Suriye dışişleri bakanları dörtlü toplantı gerçekleştirmişti. Toplantının ardından açıklama yapan Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Suriye'nin ana hedefinin topraklarındaki Türk kuvvetleri de dahil olmak üzere her türlü yasa dışı askeri varlığı sona erdirmek olduğunu belirtmişti. Mikdad, "Bu konuda ilerleme olmadan gerçek bir sonuca varmayacağız ve her durumda geri çekilme konusunda çalışmaya, talep etmeye ve ısrar etmeye devam edeceğiz" demişti.

"LİDERLER DÜZEYİNDE TOPLANTI GERÇEKLEŞEBİLİR"

Toplantıdan sonra konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, "Bundan sonraki aşamada ne düzeyde toplantılar olacak? Bir, dışişleri bakanları düzeyinde görüşmelere devam edeceğiz. Bu (Türkiye-Suriye ilişkilerinin ilerletilmesi) yol haritası oluştuktan ve zemini hazırlandıktan sonra liderler düzeyinde bir toplantının gerçeklemesi mümkün" demişti.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Dünya

Türkiye Suriye Politika Dünya Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500

Yorumlar (6)

tanju çağlayan:

Sen önce topraklarından diğer ülkeleri çıkar pkk yi çıkar teröristleri çıkar ondan sonra türkiye kendisi sen demeden çıkar.

58
16
yanıtYanıtla
Askin Polat:

Sen niye Amerika ya söylesene Suriye'den çekil diye soytarı toprağının yarışı PKK nin elinde

61
13
yanıtYanıtla
Dr.Kimbel:

Reis kazanir Esad chp der iste o zaman isi kötü chp kazanir reis kazanir der gene isi kötü dogru cevap vermis

29
21
yanıtYanıtla
Harun:

Yani kimi desteklediği açık ve net ortada

27
14
yanıtYanıtla
Hamdi Baba :

Türkiye’ye özgürlük rahat huzur güven demek aynı zamanda Suriye ye demektir. Az kaldı Esad. İşgal edilen toprakların geri alacaksın

0
10
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Barış istiyoruz diye kapısı çalınmasın da...

3
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title