Taliban'ın müzik aletini ateşe verdiği yerel müzisyen gözyaşlarına hakim olamadı - Haberler
Haberi Paylaş

Taliban'ın müzik aletini ateşe verdiği yerel müzisyen gözyaşlarına hakim olamadı

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

Afganistan'da yönetimi ele geçirip hükümetini kuran Taliban militanları dünyayı ayağa kaldıran uygulamalarına devam ediyor. Taliban, Paktiya şehrinde yerel bir müzisyenin müzik aletini kahkahalar eşliğinde ateşe verdi. Ekmek teknesi küle dönen müzisyen gözyaşlarına hakim olamadı.

Afganistan'ın Paktiya şehrinde Taliban militanları, yerel bir müzisyenin enstrümanlarını gözlerinin önünde ateşe verdi. Toplanan kalabalığın ortasında ekmek teknesi yakılan müzisyen gözyaşlarına hakim olamadı. Taliban üyeleri ise gözyaşları içindeki müzisyene lanet okuyup kahkahalar atarak onunla alay etti.

GÖRÜNTÜYÜ AFGAN GAZETECİ PAYLAŞTI

Afgan gazeteci Abdulhak Ömeri, yaşanan dramın videosunu Twitter hesabından paylaştı.

Taliban'ın müzik aletini ateşe verdiği yerel müzisyen gözyaşlarına hakim olamadı

YÖNETİMİ ELE GEÇİREN TALİBAN CANLI MÜZİĞİ YASAKLAMIŞTI

Afganistan'da yönetimi ele geçiren İslami Taliban örgütü, 2021'in Ekim ayında, düğünlerde kadınların ve erkeklerin ayrı alanlarda bulunması kuralı getirmiş ve canlı müzik çalınmasını yasaklamıştı. Taliban, 1996 yılında ülkenin yönetimini ele geçirdiğinde de Afganistan'da müziği yasaklamıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Afganistan, Taliban, Müzik, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Mikail arman:

Vatandaş ismiyle yazan ukala, meydanı boş bulup klavyeden kahramanlık yapıyorsunda.Teknoloji devrinde yaşıyoruz. Çirkince hakaret ettigin insanlardan birisi bir çift hediye küpe ile ziyaretine gelip iki kulağına takarlar.Sende ömür boyu dans edersin ! :))

Vatandaş :

Ukala, Bencil, Kindar, Aciz, Cahil, Nankör, Onurlu insanlar olmaya çalışın; bunlar senin yazdıkların. Ondan önceki yorumlarda bak bakalım tek bir hakaret var mı dediğin gibi? Burada ukalalığı da, kindarlığı da cahilliği de yapan sensin, nefret dolusun kendin gibi düşünmeyen insanlara, kinlisin. Kendi sıfatlarını birebir saymışsın. Yazılanlar ortada işte. Kendi yaptıklarını insanlara mal ediyorsun yazılı olmasa acaba mı diyeceğim. Acilen bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesine görün

Vatandaş :

Hem ukalalığı kendin yapıp hem karşındakine ukala diyorsun; arsız mısın sen? Gel taksana hadi küpeyi bekliyorum. Tutmayın küçük enişteyi...

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title