Haberler

"Son Sultan" Ahmet Ertegün'ün Hayatı New York Times'da

New York Times, ABD'li yazar Robert Greenfield'in, Atlantic Records'un kurucusu ve müzisyen Ahmet Ertegün'ün hayatını anlattığı "Son Sultan" kitabının daha "ayrıcalıklı ve ciddi" olduğu yorumunu yaptı ABD'de 2006'da hayatını kaybeden, ABD'nin ünlü müzik şirketi Atlantic Records'un kurucusu ve müzisyen Ahmet Ertegün'ün hayatına dünya medyasından övgü geldi.

New York Times, ABD'li yazar Robert Greenfield'in, Atlantic Records'un kurucusu ve müzisyen Ahmet Ertegün'ün hayatını anlattığı "Son Sultan" kitabının daha "ayrıcalıklı ve ciddi" olduğu yorumunu yaptı ABD'de 2006'da hayatını kaybeden, ABD'nin ünlü müzik şirketi Atlantic Records'un kurucusu ve müzisyen Ahmet Ertegün'ün hayatına dünya medyasından övgü geldi. New York Times gazetesi, ABD'li yazar, gazeteci ve senarist Robert Greenfield'in, Ahmet Ertegün'ün hayatını anlattığı "Son Sultan" kitabının daha "ayrıcalıklı ve ciddi" olduğunu vurguladı.

New York Times, Robert Greenfield'in, Ahmet Ertegün'ün hayatını anlattığı son kitabı "Son Sultan"ın daha "ayrıcalıklı ve ciddi" olduğu yorumunu yaparak, "Son Sultan" kitabının, Ertegün'ün İsviçre, Fransa ve ABD'de görev yapmış Türk büyükelçisi Münir Ertegün'ün oğlu olarak ayrıcalıklı yetiştirilme tarzına yer verdiğine dikkat çekiyor.

Ayrıca, Büyükelçi Ertegün'ün, Franz Werfel'in yazdığı "Birinci Dünya Savaşında Türklerin Ermenileri öldürdüğünü" konu alan "Musa Dağı'nda Kırk Gün" kitabını film yapmak isteyen MGM filmi durduracak gücünün olduğu vurgulanıyor.

Ahmet Ertegün'ün babası Münir Ertegün'ün aynı güçlü kişiliğini miras aldığını ifade eden NYT, Greenfield'a göre, Ahmet Ertegün'ün, "utanç verici yakıştırmayı" azaltmak için Türkiye'nin "katliam"daki rolü hakkında halka bir açıklama yapmayı düşündüğünü ancak buna şansı olamadığını 2006'da hayatını kaybettiğini belirtiyor.

Led Zeppelin, Rolling Stones gibi bir çok ismi üne kavuşturan Ahmet Ertegün'ün başarılı müzik yaşamına geniş yer veren Robert Greenfield, Ertegün'ün, Ray Charles, Frank Zappa gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle çalıştığına dikkat çekiyor. - Ankara

Kaynak: ANKA / Dünya

Dünya Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title