Son Dakika! Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan hayatını kaybetti - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan hayatını kaybetti

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:

Son dakika! Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife Bin Zayid El Nahyan, 73 yaşında hayatını kaybetti. Al Nahyan'ın ölümünün ardından 40 gün süreyle resmi yas ilan edildi ve bayrakların yarıya indirilmesine karar verildi. Öte yandan tüm resmi ve özel kurumlar için 3 günlük resmi tatil ilan edildi.

Dünya, Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen ölüm haberiyle sarsıldı. Ajansların son dakika koduyla geçtiği habere göre birkaç yıldır hastalıklarla mücadele eden Devlet Başkanı Şeyh Halife Bin Zayid El Nahyan, 73 yaşında hayatını kaybetti.

El Nahyan'ın ölüm haberiyle büyük yıkım yaşayan ülkede bugünden itibaren 40 gün süreyle resmi yas ilan edildi ve bayrakların yarıya indirilmesine karar verildi. Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan'ın vefatı sonrası tüm resmi ve özel kurumlar için 3 günlük resmi tatil ilan edildi.

Devlet Başkanlığı İşleri Bakanlığı, BAE Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın vefat ettiğini duyurdu. Açıklamada, " Devlet Başkanlığı İşleri Bakanlığı, BAE başkanı Majesteleri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın ölümü nedeniyle BAE halkına, Arap ve İslam ulusuna ve dünyaya başsağlığı diliyor" ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara değinen Erdoğan gün içerisinde vefat eden El Nahyan'ın bir süredir sağlık sorunları yaşadığını belirterek "Bugün de rahmetirahman'a kavuştu. Allah rahmet etsin. Rabb'im taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref etsin. Taziye için inşallah bir ziyarete gideceğim" şeklinde konuştu.

Son Dakika! Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan hayatını kaybetti

73 yaşındaki bin Zayed El Nahyan, 3 Kasım 2004'ten bu yana BAE'nin Devlet Başkanı ve Abu Dabi Şeyhi olarak görev yapıyordu.

1971'den 2 Kasım 2004'te vefat edene kadar BAE'nin ilk cumhurbaşkanı olarak görev yapan babası merhum Şeyh Zayed bin Sultan El Nahyan'ın halefi olarak seçilmişti.

1948 doğumlu Şeyh Halife, BAE'nin ikinci devlet başkanı ve Abu Dabi Emirliği'nin 16. hükümdarıydı. Şeyh Zayed'in en büyük oğluydu.

Haberler.com - Dünya

Birleşik Arap Emirlikleri, BAE, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Bir vatandaş:

Siz altın bardaklardan içerken .Yani başınızda ki Yemen'de çocuklar açlıktan ölüyordü hâlâ da aynı.Bakalim bunun hesabını nasıl vereceksin kral..

Doğuş:

40 gün yas. Sanki peygamber ölmüş.

Osman Tokgonul:

Bak yaaa, ölmenin zamanımı şimdi kral . Lan adamdan para isteyecektik , olmazsa sıvap yapacaktık tut sen öl ...

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title