Savaş çanları çalıyor! ABD'nin 8 bin 500 asker hamlesine Rusya'dan 6 bin askerle yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Savaş çanları çalıyor! ABD'nin 8 bin 500 asker hamlesine Rusya'dan 6 bin askerle yanıt

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

Rusya ile Ukrayna'da arasındaki gerilim son günlerde iyiden iyiye tırmandı. ABD'nin 8 bin 500 askeri teyakkuza geçirdiğini açıklamasının ardından Rusya da Ukrayna sınırında 6 bini aşkın askerle savaşa hazırlık için inceleme başlattı.

Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri bölgede 6 binden fazla birlikle savaşa hazırlık için inceleme başlattığı bildirildi. Rus RIA haber ajansı, askeri yetkililere dayandırdığı haberde ülkenin güneyindeki askeri bölgede savaş hazırlığı için incelemeler yürütüldüğünü aktardı.

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Washington'ın Ukrayna'yla ilgili açıklamalarının gerilimi tırmandırdığını ve Abd'nin Avrupa'da 8500 asker konuşlandırmaya hazır olduğu yönündeki açıklamasını endişeyle izlediklerini belirtti. Peskov, ABD ve NATO'nun adımlarının Ukrayna krizini körüklediğini kaydetti.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü John Kirby, gerekirse Ukrayna'ya konuşlandırmak üzere 8 bin 500 askerin teyakkuza geçirildiğini açıklamıştı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de, dün Rusya'nın Ukrayna sınırında birliklerini artırmasına karşılık olarak birliğin Doğu Avrupa'ya daha fazla gemi ve savaş uçağı gönderdiğini ve askeri güçleri hazırda tuttuklarını söylemişti.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Ukrayna Rusya Savaş Nato ABD Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Metin Yalcin:

Abd kaşınıyor, vietnam bozgunundan çok daha beterini yaşar .. Rusya da çok büyük zarar görür ..

tahsin bueyuekkol:

Türkiye icin en iyisi NATO UNO diye bakmayacak. Bazi devletler Irak ve Suriyede yaptiklari gibi Türkiyede tartisilacak savas bitene kadar.

HASAN1906:

ABD SÖMÜRECEK BİR ÜLKE DAHA BULDU KORUMA KARŞILIĞINDA UKRAYNA BİTTİ

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title