Rusya'dan Ukrayna sınırına askeri yığınak! Pentagon'dan "Durumu yakından takip ediyoruz" çıkışı geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Rusya'dan Ukrayna sınırına askeri yığınak! Pentagon'dan "Durumu yakından takip ediyoruz" çıkışı geldi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilim fiziki bir çatışmaya dönüşmek üzere. Rusya'nın Yelnya kasabası yakınlarına askeri yığınak yapıldığına ilişkin uydu görüntüleri dünya gündemine bomba gibi düşerken, Pentagon sözcüsü John Kirby de Washington'un durumu yakından izlediğinin altını çizdi.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas gerilimi katlanarak büyüyor. İki ülke arasında yaşanan "soğuk savaş" yerini neredeyse fiziki çatışmaya ulaşmak üzere. Bunun son örneği iki ülke arasındaki sınır bölgesinde yaşandı. Rusya'nın Ukrayna ve Belarus sınırı yakınlarında askeri hareketlilik yaşandığı iddia edildi.

Rusya'dan Ukrayna sınırına askeri yığınak! Pentagon'dan 'Durumu yakından takip ediyoruz' çıkışı geldi

Bölgeden gelen uydu görüntülerine göre, Ukrayna ve Belarus sınırına yakın olan Rusya'nın Yelnya kasabası yakınlarında tankların, zırhlı birliklerin ve topçuların yanı sıra kara birliklerinin konuşlandırıldığı görülüyor.

Rusya'dan Ukrayna sınırına askeri yığınak! Pentagon'dan 'Durumu yakından takip ediyoruz' çıkışı geldi

Rusya'nın Belarus ile sınırında yer alan Smolenskaya bölgesindeki Elnya şehrinden olduğunu söylediği uydu görüntülerine atıfla, Rus güçlerinin Ukrayna sınırına yığıldığını yazan Amerikan siyaset dergisi Politico'nun söz konusu haberi, Kremlin Sözcüsü Peskov'a soruldu. Peskov'dan, Washington Post'un da yakın geçmişte aynı iddiayı gündeme getirmiş olmasını değerlendirmesi istendi.

Rusya'dan Ukrayna sınırına askeri yığınak! Pentagon'dan 'Durumu yakından takip ediyoruz' çıkışı geldi

Pentagon sözcüsü John Kirby gazetecilere verdiği demeçte, Washington'un durumu yakından izlediğinin altını çizdi. ABD'li yetkililer Washington Post'a bölgedeki gelişmelerden dolayı endişe duyduklarını belirtti.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Pentagon Ukrayna Rusya ABD Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Şerafettin Şeker:

amerika çıkarları için dünyadaki bütü terör örgütlerinin yahudi teröristlerin kurucusu patronu gerisi onların aklı ermez taliban ile 20 senedir mücadee ediyom dedi afganistanı talibana sattı çıktı taliban amerikan askerini bombaladı amerika korkak devlet sadece teröristleri kullanır

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title