Haberler

Rusların ele geçirdiği Mariupol'de direnen taburdan ilk görüntü! Putin'e meydan okudular

Güncelleme:

Rusya'nın Ukrayna'nın Mariupol kentini ele geçirmesi sonrasında gözler, kentteki bir fabrikada kalan 2 bin Ukraynalı askerin akıbetine çevrildi. Teslim olmayı reddeden askerler, "Biz burada olduğumuz sürece Mariupol Ukrayna'nın kontrolünde olacak" derken, fabrikadaki askerlerden ilk görüntü de geldi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 58. güne girilirken iki taraf arasında yaşanan çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Dün savaşta stratejik bir öneme sahip olan Mariupol kentinin Rusya'nın eline geçmesi ise savaşın seyrini önemli ölçüde değiştirdi. Öte yandan Mariupol'ün Azovstal bölgesinde bir fabrikada sıkışan Ukraynalı 2 bin askerin ne olacağı ise tüm dünyada merak konusu oldu.

"MARİUPOL, UKRAYNA'NIN KONTROLÜ ALTINDA OLACAK"

Fabrikada kalan ve teslim olmayı reddeden Azov Taburu askerleri, Putin'e meydan okuyarak "Biz burada olduğumuz sürece Mariupol Ukrayna'nın kontrolünde olacak. 'Rusya Savunma bakanının açıklamaları tam olarak gerçeği yansıtmıyor" açıklamasını yaptı.

DİRENDİKLERİ FABRİKADAN İLK FOTOĞRAF

Öte yandan fabrikada bulunan Azov Taburu üyelerinden ilk fotoğraf geldi. Askerlerin bir hayli kabalık ve durumlarının iyi olduğu görüldü.

Rusların ele geçirdiği Mariupol'deki fabrikada direnen Ukraynalı askerlerden ilk görüntü

RUSYA, ASKERLERİN TAHLİYE KORİDORUNU KULLANMADIKLARINI ÖNE SÜRDÜ

Rusya Savunma Bakanlığı, dünyanın gündemindeki olayla ilgili açıklama yapmış; fabrikadaki sivillerin ve Ukraynalı silahlı güçlerin, çıkmaları için açılan koridoru kullanılmadıklarını açıklamıştı.

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Dünya

Mariupol Ukrayna Rusya Haberler

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Hayali üniversite iddiası! Diplomalar sahte, rektör ise profesör değil lise mezunu çıktı

Hayali üniversite iddiası! Diplomalar sahte, rektör ise profesör değil lise mezunu çıktı

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

500

Yorumlar (14)

slim shady:

Suriyenin korkak erkekleri gibi değil adamlar!

116
49
yanıtYanıtla
metin:

Vatan için can vermek ne demek? gel de bunu Suriyeli yiğitlere anlat.

124
15
yanıtYanıtla
Pan River:

Suriye'den gelen zibidil gençlerde Özgür Suriye ordusuna katılmadılar ukraynalılar ise kaçmadılar yaşlısın dan kadınına ülkesini savundular

80
19
yanıtYanıtla
Eğrioturdoğrukonuş:

Özgür Suriye Ordusundakiler Suriyeli değilmi? Ukraynada düşman belli. Suriyede düşman kim? Varil bombasıyla köyünü tarumar eden kendi devletimi? Rusyamı? ABDmi? İranmı? yoksa kelle kesen İSİDmi? veya Çocuklarını zorla alıp savaştıran YPGmi? Ezbere konuşuyorsunuz..

yanıt28
yanıt20
Pan River:

Eğrioturdoğrukonuş Özgür Suriye Ordusu ndaki Suriyelileri ben de biliyorum Özgür Suriye Ordusu ndaki Suriyeliler düşmanın kim olduğunu biliyor buradaki vatanını bırakıp kaçan zibidiler de biliyor bu zibidiler in vatan bayrak denen bir sevgi yok

yanıt14
yanıt2
Demir Demir:

bu ukraynalı kahramanları görünce bizdeki Suriyelilerden ve benzeri afgan pakistanlılardan (genç erkekleri kasdediyorum) iyice soğudum.

74
18
yanıtYanıtla
Ali Kılıç:

Kahramanlık budur bana Kurtuluş savaşımızi hatırlattı

45
9
yanıtYanıtla
Onur Tuna:

Allah yardımcıları olsun attıkları boşa gitmesin inşallah.

39
9
yanıtYanıtla
Ahmet Han:

Faramir Osgilata ölüme gönderilmişti Minastritthe kalsa daha faydalı olacaktı. Şuan sizin durumunuzda o dönün ana şehre daha kuvvetli orduyla gelin abluka altına alınmışsınız pek şansınız yok.

25
6
yanıtYanıtla
Hakan Aslan:

Gerçek şu ki '' siz vatan sevdanız değil ülkenizin başında akılsız liderinizin yüzünden yakında can vereceksiniz (onun hiçbir akrabası eminim ölmemiştir henüz(zaten kaçmıştır çoktan))

4
1
yanıtYanıtla
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title