Rus Barış Gücü askeri haddini aştı! Ermenilere açıkça destek mesajı gönderdi - Haberler
Haberi Paylaş

Rus Barış Gücü askeri haddini aştı! Ermenilere açıkça destek mesajı gönderdi

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:

Dağlık Karabağ'da barışı sağlamak için bulunan Rus askeri haddini aştı. Amaçları ateşkesi gözlemlemek olan Rus askeri, Ermenistan'a açıkça destek mesajı gönderdi.

Azerbaycan ordusunun işgal altındaki topraklarını kurtarmak amacıyla 27 Eylül'de başlattığı operasyon kapsamında ağır kayıplar veren Ermenistan, ateşkes anlaşmasını imzalamak zorunda kalmıştı. Rusya'nın öncülüğünde imzalanan anlaşmada işgal altındaki Laçın, Kelbecer ve Ağdam bölgeleri Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçti.

Rusya ise ateşkesi gözlemlemek ve barışı sağlamak için Dağlık Karabağ'a Barış Gücü askerlerini gönderdi. Ancak bir Rus asker, bölgedeki görev tanımını aşan ve tansiyonu yükseltecek büyük bir skandala imza attı.

RUS ASKERİNDEN SKANDAL PROVOKASYON

Bir Rus Barış Gücü askeri, yılbaşı masasında Ermenilere utanmadan destek verdi. Ermenilerin yanında olduklarını belirten Rus askeri, Karabağ'a Ermeniler için geldiklerini söyledi.

"SİZE MİSAFİRLİĞE GELDİK"

Sözlerine "Değerli Ermeniler" diye başlayan Rus askeri, "Yeni yılınızı kutluyorum. Umutsuzluğa kapılmayın. Her şey yerine oturacak. Umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü biz sizinleyiz. Size misafirliğe geldik. Doğrudur burası boş. Ama geri dönün. Sizi kimse incitemez. Biz sizinleyiz. Sizi kimse yolunuzdan döndürmesin. Biz sizin yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler büyük tepki çekti.

Haberler.com - Dünya

Dağlık Karabağ, Ermenistan, Karabağ, Rus, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (39)

KAFKAS İSLAM ORDUSU, İmza..ENVER PAŞA:

Karabağdaki Ermeni Ordusu AZERBAYCAN TÜRK ORDUSU tarafından tamamen imha edilmek üzereyken tam o sırada Rusya devreye girdi. Hayır yani Rusya''dan başka ne bekliyordunuz ki? Tahminimi söyleyeyim. Rusya Batı yanlısı Peşinyiyenyan''ı iktidardan indirecek, kendi yanlısı bir iktidar getirecek ve kuklalarını tekrar üzerimize salacak. Bu sefer topunuz gelin. Siz hepiniz, biz TÜRK. .

Devrimci Derviş:

Good Moorning Azerbaijan, Turkey???? ???????????, ??????.

Sahi:

İsteyen isteyeni desdekler haddini aştı ne demek. . . .

Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title