Haberi Paylaş

Pelosi'nin Ermenistan ziyaretinde çevirmen krizi! Tam konuşma yapacakken tercümanın olmadığı fark edildi

Dünya Haberleri

Pasifikte yaşanan Çin-Tayvan gerilimi sonrası ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi Ermenistan'a gitti. Ermenistan'da kameralar karşısına çıkan Pelosi çevirmen krizi ile karşı karşıya kaldı. Pelosi'nin kürsüye çıktığı an salonda çevirmen bulunmazken yetkililer bir süre sonra bir tercüman buldu. Olay tam kapandı derken bu seferde ikinci bir kriz yaşandı, çevirmen İngilizce bir kelimenin Ermenice karşılığını bulamadı.

Tayvan ziyaretiyle ABD ile Çin arasında küresel kriz yaratan ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi'nin yeni durağı Ermenistan oldu. Pelosi, Erivan'da Ermenistan Ulusal Meclisi'ni ziyaret etti.

Ermenistan Meclis Başkanı Alen Simonyan ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlamak için kameraların karşısına geçen Pelosi büyük bir şok yaşadı çünkü salonda çevirmen yoktu. Çevirmen sonradan getirildi. Bu kez de çevirmen İngilizce bir kelimenin Ermenice karşılığını bulamadı.

Tercümanın zorlandığını fark eden Pelosi, çevirmene yardımcı olmaya çalıştı ancak sonradan konuşmasına devam etti. Kelimeyi hatırlayan çevirmen Pelosi'yi iterek yeniden söz aldı.

Pelosi açıklamasında Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki son çatışmalardan Azerbaycan'ı sorumlu tuttu. ABD'nin bölgedeki diğer ülkelerle ilişkilerde Ermenistan demokrasisinin ve egemenliğinin öncelik olduğunu göstermesi gerektiğini belirtti.

Pelosi basın toplantısının ardından Erivan'da 1915 olayları için yapılan anıtı ziyaret etti. Pelosi'nin burada ağladığı görüldü. Pelosi'nin seçim bölgesi California'da çok sayıda Ermeni seçmen bulunuyor.

Haberler.com / Bilsay Özer - Dünya

Nancy Pelosi Azerbaycan Ermenistan Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Doğrucu Davud:

-diaspora ermenileri ermenistanın sonunu getirecek az kaldı. Aptal ermeni milleti anavatanlarında rahat ve huzurla yaşamak varken cehaletin içine düşmüşler koyun gibi diaspora ermenileri tarafından dolduruşa getiriliyorlar. Sonuç ise sefillik. Bu sefillik diaspora ermenilerinin umrunda bile değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title