Litvanya'da Bayraktar kampanyası! Türkiye'den SİHA alıp Ukrayna'ya bağışlayacaklar - Haberler
Haberi Paylaş

Litvanya'da Bayraktar kampanyası! Türkiye'den SİHA alıp Ukrayna'ya bağışlayacaklar

Haberler.com - Uğur Birdal - Dünya
 - Güncelleme:

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 3 ay geride kalırken bölgede görev yapan Türk SİHA'ları savaşta etkin rol oynuyor. Bu kapsamda Avrupa ülkesi Litvanya'da, Türkiye'den SİHA alınıp Ukrayna'ya bağışlanması için bir kampanya başlatıldı. 5 milyon dolara ihtiyaçları olduğunu ve Litvanyalıların şu ana kadar 1 milyon doları topladığını belirten Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, kampanyaya destek için sosyal medya hesabından IBAN paylaştı.

Litvanya'da Laisves TV kurucusu, gazeteci ve sosyal medya fenomeni Andrius Tapinas öncülüğünde Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA alımı için kampanya başlatıldı.

Tapinas, çarşamba günü paylaştığı Facebook gönderisinde takipçilerini bağış yapmaya davet ederken şunları söyledi: "Litvanya ve Türkiye savunma bakanlıkları yeşil ışık yaktı, üretici 'evet' dedi. Ve şimdi kafamda tek bir kelime var: Bayraktar."

Sanatçılar, sosyal medya fenomenleri, iş insanı gibi birçok çevreden destek gören kampanyaya Litvanya Savunma Bakanlığı da olumlu adım attı. Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna'ya 'Bayraktar' almak için başlatılan kampanyanın IBAN'ını paylaştı.

Litvanyalı Bakan'dan 'Bayraktar' hamlesi! Ukrayna'ya destek için IBAN paylaştıLitvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas

Türkiye'den SİHA satın alarak bunları Ukrayna'ya göndereceklerini ifade eden Anusauskas, IBAN numarası paylaşarak, 5 milyon dolara ihtiyaçları olduğunu, Litvanyalıların şu ana kadar 1 milyon dolarını topladığını belirtti.

Litvanyalı Bakan'dan 'Bayraktar' hamlesi! Ukrayna'ya destek için IBAN paylaştı

Uğur Birdal
ugur.birdal@haberler.com Haberler.com - Dünya

Bayraktar TB-2 Litvanya Ukrayna SİHA Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Eğrioturdoğrukonuş:

Hükümet değiştiği gün Bayraktar ANKA üretimi durdurulup fabrika kapatılır bilginize. Yalan dolan sahte iddia ortaya atmak çok kolay çünkü...

Samet Can:

Vay be neymisiz haberimi yokmus oleyyyyyyy

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title