Koronavirüs, erkeklerde kalıcı hasar bırakıp sertleşme sorununa neden olabiliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Koronavirüs, erkeklerde kalıcı hasar bırakıp sertleşme sorununa neden olabiliyor

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:

Beyinde, akciğerde kalıcı etkiler bırakan koronavirüsün korkutan bir etkisi daha tespit edildi. ABD'li tıp uzmanlarına göre, koronavirüse yakalanan erkekler, sertleşme bozukluğu yaşayabiliyor. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dena Grayson, koronavirüsün, iyileşen bir erkeğin cinsel performansını etkileyebileceğini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 538 binden fazla insan hayatını kaybetti, 67 milyonu aşkın insan ölümcül salgına yakalandı. Koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken, salgınla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda yeni belirtiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Ateş, öksürük, nefes darlığı en belirgin özellikler arasında yer alırken, Amerikalı enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dena Grayson, kimsenin tespit edemediği farklı bir belirtiye dikkat çekti.

Amerikan medyasına konuşan enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dena Grayson, koronavirüs tedavisinden sonra erkeklerde uzun süreli sertleşme bozukluğu yaşanabileceğini söyledi.

Koronavirüs, erkeklerde kalıcı hasar bırakıp sertleşme sorununa neden olabiliyor

DAMAR YAPISINA ZARAR VERİYOR

Doktor Grayson, virüsün damar yapısına zarar verdiğini ve bu zararın erkeklerde sertleşme sorununa sebep olduğunu aktardı.

POTANSİYEL SORUNLARA ORTAYA ÇIKARABİLİR

Grayson, "Bu gerçekten endişe verici bir şey. Sadece bu virüsün sizi öldürebilmesi değil, aynı zamanda uzun vadeli, ömür boyu sürecek, potansiyel olarak komplikasyonlara da neden olabilir" diye ekledi.

Haberler.com - Dünya

Koronavirüs Sağlık Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

Şehmuz:

Erkeklere şimdi korku düşer haydi beyler aşıya

abdii:

türkler şimdi kesin aşı olur :)

REALİST:

erkeklerin ereksiyonunnu aşılarla etkisiz hale getireceksiniz yani belli oldu nğfus azaltılmasında ilk adım bu galiba

Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title