Haber : Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı

 - Güncelleme:

Özbekistan'ın Dustlik kentinde kalıtımsal hastalıkla dünyaya gelen bir bebek, hastanede alarma neden oldu. Hastalıktan kaynaklı olarak yüzünün pullu ve göz kapaklarının kırmızı olması nedeniyle doktorları bile dehşete düşüren bebek, sadece 2 saat hayatta kalabildi.

Özbekistan'da gerçekleşen bir doğum, ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Kalıtımsal hastalıkla dünyaya gelen bebek, hastalığı nedeniyle hastaneyi alarma geçirdi. Özbekistan Sağlık Bakanlığı da duruma el koydu.

"KONJENİTAL İKTİYOZİS HASTASI"

Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, bebeğin ciddi derecede "konjenital iktiyozis" hastası olduğu ve bu durumun hayatını tehdit ettiği belirtildi. Bakanlığın açıklamasından kısa bir süre sonra ise bebek hayatını kaybetti.

DOKTORLAR YÜZÜNÜN ŞEKLİ NEDENİYLE DEHŞETE DÜŞTÜ

Hastanede fotoğrafları çekilen bebeğin suratındaki pullar ve göz kapaklarındaki kırmızılık ise başta doktorlar ve hemşireler olmak üzere herkesi görenleri dehşete düşürdü. Bebek, hemşireler ve doktorların yoğun çabasına rağmen sadece 2 saat hayatta kalabildi.

İşte bebeğin fotoğrafları:

Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı

Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı

Bebek Hassas İçerik Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Kirtuj:

İşte insan genetiği ile oynandığının bir kanıtı daha yediğimiz içtiğimiz besinlerdeki hormonlar havadan uçaklarla gönderdikleri zehirli gazlar ve daha bilmediğimiz bir sürü genetik operasyonlar düzenleniyor ve bizim akıl dehalarıda akraba evliliği diyor hahagav

Hek Tor:

....Tamam da, doktorların dehşete düşmesi olayı çok abartılı... Bilinen o ki, gen bozukluğundan kaynaklanan ve iyileşmesi imkansız bir HASTALIK olduğunu onlar zaten biliyorlar. Bilmeselerdi doktor olamazlardı ki. Abartmada dünya birincisiyiz.

kadir helvacı:

bir bebeğe bu zalimliği kim yapabilir. Kim yapmış bu yavruyu böyle

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title