Haberler

İsrail, Mısır ile Türkiye Arasında Arabuluculuk Yapıyor

Güncelleme:

İsrail'in en eski günlük gazetesi Haaretz'de yer alan bir iddiaya göre İsrail, Mısır ile Türkiye arasında arabuluculuk yapıyor.

Mısır yönetiminin İsrail ile Türkiye arasındaki uzlaşma görüşmelerinden rahatsız olduğu ve İsrail'den Türkiye'nin Gazze'deki rolünü sınırlandırmasını istediği belirtiliyor. İsrail'in, gerilimi düşürmek için Mısır ile Türkiye arasında arabuluculuk yaptığı söyleniyor.

İSRAİL'LE TÜRKİYE ARASINDA YAKINLAŞMA BAŞLADI

İsrail ile Türkiye arasında yakınlaşma başlarken, Mısır'ın bu yakınlaşmadan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Haaretz'den Barak Ravid'in haberine göre, Mısır İsrail'e Türkiye'nin Gazze'deki potansiyel rolü hakkındaki çekincelerini iletti.

Üst düzey Mısır Dışişleri yetkililerinin İsrail elçisi Haim Koren'le konuyu görüştüğü, aynı şekilde Tel Aviv'deki Kahire elçisinin de benzer kaygıları yönetime ilettiği belirtiliyor.

"TÜRKİYE'YE VERİLECEK TAVİZ MISIR'LA İLİŞKİLERE ZARAR VEREBİLİR"

Üst düzey bir İsrailli yetkili, Türkiye ile Mısır arasındaki gerilimin, İsrail-Türkiye anlaşmasının önündeki engellerden birisi olduğunu söyledi.

Aynı yetkiliye göre Başbakan Binyamin Netanyahu, Türkiye'ye verilecek bir tavizin Mısır ile ilişkilere zarar vermesinden endişe ediyor.

Kaynak, üst düzey İsrailli yetkililerin Mısır ile Türkiye arasında gerilimi düşürmek ve Mısır'ın Gazze'ye Türkiye'nin dahline muhalefetini değiştirmek için arabuluculuk yapmayı denediğini ancak ilerleme kaydedilemediğini aktardı.

Kaynak: haber.sol.org.tr

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Türkiye Haaretz İsrail Dünya Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500

Yorumlar (10)

AKP:

HERŞEY POLİTİKA SORUN YOK, HÜKÜMETİMİZ NE YAPIYORSA HALKI İÇİN YAPIYOR. HEDEFİMİZ 2071.

11
11
yanıtYanıtla
Garip:

İsrail ile işbirliği yapan hükümet kahrolsun. . .

13
5
yanıtYanıtla
AKP YE BOŞUNA OY VERMİŞİZ:

İSRAİL TESÖRİTTİ SİSİ KATİLDİ MURSİYİ YEDİRMEZDİK RABİAYDI HEPSİ MASAL OLDU YİNE DANSÖZ GİBİ KIVIRDIK

15
3
yanıtYanıtla
çok bilen:

srail dost müttefik ülkedir one minit derken izninizle demek istedik.

12
1
yanıtYanıtla
BU BİR RÜYA OLMALI:

ne günlere kaldık. İkii islam ülkesinin arasını israil yapacak mış.

9
1
yanıtYanıtla
Diyarbakir:

Yapar cok normal israil tc zaten ayni

5
5
yanıtYanıtla
antikoyun:

Milli koyunlar bunlari istediler, umarim simdi mutlu olmuslardir bizim Yeni Türkiyenin Yeni Müslümanlari ve bir dahada muhalefete Yahudi dostu diye saldirmazlar. Güleriz artik hallerine:-)))

4
3
yanıtYanıtla
nefret:

Bakalim AKbabalar buna nasil bir kilif uyduracaklar? Reislerini korumak icin daha kac takla atacaklar;-))

1
3
yanıtYanıtla
12345:

one minute ve mavi marmara faciasi ne olacak?

0
0
yanıtYanıtla
muro:

tüm yahudilere lanetolsun sisilerde dahil

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title