Haberi Paylaş
  İngiltere'de başbakan adayları TV'de tartıştı: Favori aday Johnson katılmadı

  İngiltere'de başbakan adayları TV'de tartıştı: Favori aday Johnson katılmadı

  Dünya Haberleri

  İngiltere'de Theresa May'in bıraktığı başbakanlık koltuğunun adaylarından 5 isim televizyon programında kozlarını paylaştı. Muhafazakar Parti üyeleri arasında yapılan oylamayla belirlenecek başbakanlık görevi için favori gösterilen eski Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ise programda yer almadı.

  İngiltere'de, Theresa May'in bıraktığı başbakanlık koltuğuna aday olanlardan 5 bakan ve milletvekili televizyon programında kozlarını paylaştı. Muhafazakar Parti üyeleri arasında yapılan oylamayla belirlenecek başbakanlık görevi için favori gösterilen eski Londra Belediye Başkanı Boris Johnson katılmadı.

  Bakan ve vekiller Michael Gove, Jeremy Hunt, Sajid Javid, Dominic Raab ve Rory Stewart'ın katıldığı tartışma programının ana gündem maddesi, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması yani Brexit oldu. Eski Başbakan Theresa May'in AB ile vardığı anlaşmanın parlamentodan geçmemesi nedeniyle Brexit tarihi 29 Mart'tan 31 Ekim'e ertelenmişti.

  Kaynak: Euronews.com / Dünya

  Muhafazakar Theresa May İngiltere Londra Dünya Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title