Haberi Paylaş

Esed, ülkeden kaçanlar dahil tüm asker kaçakları için genel af ilan etti

Dünya Haberleri

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, ülke içinde ve dışındaki tüm asker kaçakları için genel af ilan etti. Devlet ajansı Sana gelişmeyi "Cumhurbaşkanı Beşar Esad bugün, 25.1.2022 tarihinden önce dahili ve harici firar suçu işleyenler için cezanın tamamına ilişkin genel af içeren kanunu çıkardı" ifadeleriyle duyururken, af kapsamına Savaş Suçu Yasası'nın 100 ve 101. maddelerine tabi olan vatandaşların girdiği belirtildi.

Suriye Devlet Başkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, "Devlet Başkanı Beşar Esed, 25 Ocak 2022 tarihine kadar askerlikten kaçan, ülke içinde ve dışında bulunanlar için tam af ile ilgili karar çıkardı" ifadesine yer verildi.

Devlet ajansı Sana da haberi, "Cumhurbaşkanı Beşar Esed bugün, 25.1.2022 tarihinden önce dahili ve harici firar suçu işleyenler için cezanın tamamına ilişkin genel af içeren kanunu çıkardı" ifadeleriyle duyurdu.

Esed, ülkeden kaçanlar dahil tüm asker kaçakları için genel af ilan etti

Af kapsamına, 1950'de kabul edilen ve asker kaçakları için cezalar öngören, Savaş Suçu Yasası'nın 100 ve 101. maddelerine tabi olan vatandaşlar giriyor.

Esed'in kararına göre af, Suriye'de bulunanlar için 3 ay içinde, ülke dışında olanlar için de 4 ay içinde gönüllü olarak askeri şubelere gelmeleri şartıyla uygulanacak.

Beşar Esed Suriye Asker Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Murat Aydın:

adam ben vatandaşlarımı istiyorum diyor. ya gönderin artık niye göndermiyorsunuz niyeeeeeeeeeeeeeeeee

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Mehmet Anıl Mete:

Af yetmez, her Suriyeliye Türkiye'nin verdiğinden fazla para vereceğiz desin yarın bir tane Suriyeli kalmaz bu memlekette...

Cevap Yaz114Yayından Kaldır
Haydar:

Adam gönderin benim vatandaşlarımı diyor.Bizim hükümet göndermiyor.Gönderin artık şu suriyelileri vatanımıza sahip çıkamaz olduk.

Cevap Yaz783Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title