Haber : Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya resti sonrası ABD'li dergide skandal manşet: Türkiye'nin NATO'dan gitme vakti geldi - Haberler

Haberi Paylaş

Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya resti sonrası ABD'li dergide skandal manşet: Türkiye'nin NATO'dan gitme vakti geldi

 - Güncelleme:

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası ülkelerini korumaya almak adına NATO'ya üye olma çabasına giren Finlandiya ve İsveç, Türkiye'nin direnciyle karşılaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin de terörle arasına net çizgiler çekmesini isterken yaşanan gelişmelerin akabinde ABD'den skandal bir çıkış geldi. "Türkiye'yi NATO'dan atma vakti" başlığıyla yayınlanan yazıda ABD'li bir dergi askeri ittifakın ikinci büyük ordusuyla ilgili skandal ifadeler kullandı.

Rusya'nın Ukrayna saldırılarının ardından İsveç ve Finlandiya, NATO'ya katılmak için resmi başvuruda bulundu. Askeri ittifak çatısı altında olası Rus tehdidi karşısında kendilerini korumaya almayı planlayan iki İskandinav ülkesi terör örgütü unsurlarını barındırdıkları gerekçesiyle Türkiye'nin direnciyle karşılaştı.

Türkiye, her iki ülkeden de terörle aralarına net çizgiler çekmesini isterken ABD merkezli National Review dergisinde dikkat çeken bir yazı yayınlandı. "Türkiye'yi NATO'dan atma vakti" başlıklı yazıda askeri ittifakın ikinci büyük ordusuyla ilgili karalama kampanyası başlatıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'açık sözlü olunması gerektiği' belirtilerek, "İsveç ve Finlandiya'yı barındıran ancak Türkiye'yi dışlayan bir NATO, Türkiye'yi içeren ancak İsveç ve Finlandiya'yı dışarıda tutan bir NATO'ya tercih edilir" şeklindeki görüş savunuldu. Türkiye'nin açıkça hedef alındığı yazıda, "Türkiye'nin gitme vakti geldi" ifadesi kullanıldı.

Rus güçlerinin Ukrayna'ya saldırıları sonrası Finlandiya'nın 'nihayet' NATO'da resmen yer alma zamanının geldiğine karar verdiği, Finlandiya'yı takip eden İsveç'in de NATO'ya katılmaya hazır olduğu kaydedildi.

Recep Tayyip Erdoğan Finlandiya İsveç Nato Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (25)

ihtiyar:

Olur valla yunanistana direk girebiliriz o zaman bence harika bir fikir :)

ercan gurbhetchi:

Türkiye nin nato dan çıkması avrupanın intiharı olur. Yemez. Nato ve batı ile ters düşen Türkiye Rusya ile yakınlaşır. Sırf bu yüzden Türkiye yi nato ya almışlardı. yazıyı yazan komik bir arkadaş sanırım:)

baklavacı çeto :

desenize isveç ve finlandiya kadar bile değerli değiliz. eğer natodan atılırsak natonun caydırıcı gücünden faydalanamayacağımızdan artık dört bir taraftan düşman saldırısına uğrayacağımızı düşünüyorum.

Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title