Haberi Paylaş

Erdoğan'dan İslam ülkelerine Yunanistan çağrısı: Artık bu zulme daha fazla seyirci kalınamaz

Dünya Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina yönetimine yüklenerek, "Yunanistan'daki Müslüman Türk azınlığına yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalar artarak devam ediyor. Yunanistan'daki kardeşlerimizin vakıfları ve malları gasp ediliyor. Ana dillerini öğrenmelerine izin verilmiyor" diye konuştu. İslam ülkelerine de çağrıda bulunan Erdoğan, "Yunanistan'ın bu zulmüne daha fazla seyirci kalınamaz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İş birliği Daimi Komitesi 38. Toplantısı Açılış Programı'nda konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan konuşmasında Yunanistan'daki Müslüman Türk azınlığına yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalar artarak devam ettiğini vurgulayarak "Yunanistan'daki kardeşlerimizin vakıfları ve malları gasp ediliyor. Ana dillerini öğrenmelerine izin verilmiyor. Artık buna sessiz kalamayız" dedi.

Erdoğan, "Yunanistan'daki kardeşlerimizin dini liderleri tanınmıyor, vakıfları ve hakları gasp ediliyor. Kimlikleri reddediliyor.Ana dillerini öğrenmelerine izin verilmiyor. Artık buna sessiz kalamayız. İslam alemi Yunanistan'da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalıdır" ifadelerini kullandı.

Öte yandan KKTC ve Filistin meselesine değinen Erdoğan, "Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin maruz bırakıldıkları hak ihlallerini de biliyorsunuz. Filistin meselesinin 1967 sınırlarında bağımsız egemen coğrafi bütünlüğe sahip Filistin devletinin vücut bulmasıyla çözüme kavuşturulmasını destekliyoruz" açıklamalarında bulundu.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Dünya

Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

Hacı Şembeki:

Türk işbirliği konseyi ,orta Asya ülkelerinden kaç tanesinin Kıbrıs ve Filistin umrunda....yada gücü yetiyor....Ya ümmet olur Güç olursun. Ya millet olur yalnız kalırsın.

hasan:

müsşümanların işi çok birbirini yiyorlar onunla uğraşacak adam yok

Ercan Ercan:

Yunanistan da Türkiye ye 20-30 km ötedeki Türk köy ve kasabaları neden Türkiye de değil? Kurtuluş savaşını biz kazanmadık mı?

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title