Haberler

Bir tarafta yas bir tarafta eğlence! İran'da muhalifler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünü havai fişeklerle kutladı

Güncelleme:

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki 8 kişi helikopter kazasında can verdi. Kazanın ardından İran'da rejim muhalifleri, ülkenin liderinin ölmesini havai fişeklerle kutladı. O görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan'ı taşıyan helikopter, dün akşam saatlerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle düştü. 15 saatin ardından enkaza ulaşan ekipler, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile birlikte 9 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirledi. Yaşanan gelişmeleri tüm dünya kamuoyu meraklı gözlerle izlerken İran'daki rejim muhalifleri dikkat çeken hareketlere imza attı.

TÜRBENİN KUBBESİNE SİYAH BAYRAK ASILDI

Yaşananlar üzerine İran'da kabine üyeleri acil toplantı kararı alarak bir araya geldi. Tüm dünya ve İran halkının kulağı, yetkilerin yapacağı yeni açıklamalara dikkat kesilirken Meşhed kentindeki İmam Rıza türbesinin kubbesine bu sabah yas ve matemi ifade eden siyah bayrak asıldı.

Bir tarafta yas bir tarafta eğlence! İran'da muhalifler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünü havai fişeklerle kutladı

REJİM MUHALİFLERİNDEN HAVAİ FİŞEKLİ KUTLAMA

Ülke genelinde yas havası hakim olsa da herkesin bu habere üzüldüğünü söylemek mümkün değil. Kaza haberinin ardından ölüm bilgilerinin de paylaşılmasıyla birlikte İran'dan dikkat çeken görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Ülkedeki rejim muhalifleri, kutlamalar yapmaya başladı.

Bir tarafta yas bir tarafta eğlence! İran'da muhalifler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünü havai fişeklerle kutladı

REİSİ'NİN ÖLÜMÜNÜ DANS EDEREK KUTLADILAR

Ülkenin çeşitli noktalarında sokağa çıkan muhalifler, Reisi'nin geçirdiği kaza sonrası havai fişekler patlatarak sevinç gösterilerinde bulundu. Bu görüntülerin yanı sıra İranlı bazı kadınların evlerinden video çekerek dans ettiği ve sevindikleri görüldü. Yaşananlardan geriye ise bu görüntüler kaldı.

Haberler.com / Eymen Dursun - Dünya

İbrahim Reisi Helikopter İran Politika Dünya Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

500

Yorumlar (51)

Özcan Özcan:

iranı şeriatla orta çağa geri götürmüştü üzülecek birisi değil.

842
656
yanıtYanıtla
Atanur Yiğit:

şeriat doğru olan yol Allah'ın çizdiği yol demektir bu yol asla orta caga götürmez hep ileri götürür.. İran inanış olarak zaten hak bir mezhepte değildir şiadır ve bunların da şeriata falan doğru dürüst itibar ettikleri yoktur geriye gidişlerinin sebebi budur ve başlarındaki kişilerin yanlışlığıdır İran'ın durumunu şeriatın Allah'ın yolunun yanlışlığına bağlamaya gerek yok

yanıt880
yanıt353
Özcan Özcan:

evet afganistanı görüyoruz ne kadar da ilerde.

yanıt475
yanıt400
Shef :

Biraz realist olun, savunduğun değerler yalan söylemeni istemez. Afganistan'ı şeriat mı bu hale getirdi ? Önce Rusya ve sonrasında ABD'nin hiç mi payları yok? Uygulanan yaptırımların hiç mi etkisi yok? Bir görüşü/milleti sevmeyebilirsiniz fakat onlar hakkında YALAN konuşamazsınız.

yanıt544
yanıt143
Mehmet Taşgın:

Bu davranış bu sevinç gösterileri insanlığa yakışmamış

yanıt365
yanıt101
mehmet türkel:

Herşeyi şeriat üzerine atmak cahillerin ve din düşmanlarının savunduğu bir yöntemdir ,amaçları bellidir.

yanıt585
yanıt106
Ali Ali:

Valla bizde CAGDASLIK adı altında INSANLIGIN bitti dönemde yasiyoruz. Artık çocuğunu amcasina-dayisina vermekten korkan CAGDASLAR var

yanıt198
yanıt41
Benim Kkk:

Allah kural gonderecek bu kurali kimi begenecek kimi begenmeyecek buna inaniyormusunuz siz gercekten

yanıt26
yanıt40
yahya kezer:

Allah'ım bu dünyada ve ve kıyamet günü senin hukukuna, adaletine çağ dışı diyenleri; inandıkları, çağdaş dedikleri, üstün gördükleri batıcı/Avrupai düzenin ve beşerin hükümleri ile hesaba çek. Uğradıkları haksızlıkları da yine beşer nizamıyla değerlendir.

yanıt94
yanıt23
Kamber Ekinci:

Orta çağ dediğin Avrupa için karanlık İslamiyet için Altın çağdır. birçok buluş ve icat bu dönemde Müslüman bilim insanları tarafından yapılmıştır. Ama tabi sizin için Karanlıkçağ olabilir.

yanıt121
yanıt28
Tüm 51 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title