Haberler

ABD'den bir ilk! Refah'ta kullanılmasından korktukları için İsrail'e bomba sevkiyatını ertelediler

Güncelleme:

Hamas ve İsrail arasındaki ateşkes görüşmeleri sürerken ABD'den çarpıcı bir hamle geldi. Biden yönetimi Refah'taki büyük bir kara operasyonunda kullanılmasından korktukları için İsrail'e 2.000 ve 500 kiloluk bombalardan oluşan sevkiyatı durdurdu. Bu, ABD'nin 7 Ekim'den bu yana ilk kez İsrail'e tahsis edilen silah sevkiyatını ertelediği anlamına geliyor.

İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırısı 7 Ekim'den bu yana şiddetini artırarak sürüyor. Taraflar arasında ateşkes görüşmeleri devam ederken ABD'den İsrail'e yönelik şaşırtan bir hamle geldi. Biden yönetimi, İsrail'in Refah'taki büyük bir kara operasyonunda kullanabileceği endişesiyle bomba sevkiyatını durdurdu.

SALDIRILARIN 215'NCİ GÜNÜNDE DİKKAT ÇEKEN ADIM

Savaşın 215'nci gününde ABD, ilk kez farklı bir adım attı. ABD, potansiyel bir Refah operasyonuna ilişkin endişelerini dile getirmek ve İsrail'in tam kapsamlı bir işgal gerçekleştirmek yerine şehirde Hamas'ı nasıl hedef alabileceğine dair alternatifler sunmak için son aylarda üst düzey İsrailli yetkililerle bir çift sanal toplantı düzenledi.

Yetkili, "İsrailli liderler geçen ay böyle bir operasyon konusunda bir karar noktasına yaklaşmış gibi görünürken, Refah'ta kullanılabilecek belirli silahların İsrail'e transfer edilmesi teklifini dikkatle incelemeye başladık" dedi.

Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili ise The Times of Israel'e yaptığı açıklamada, bu görüşmelerin devam edeceğini ancak Beyaz Saray'ın endişelerini aktarmada yetersiz olduğunu belirlediğini söyledi.

ABD'den bir ilk! Refah'ta kullanılmasından korktukları için İsrail'e bomba sevkiyatını ertelediler

"REFAH'TA KULLANILMASINDAN ENDİŞE EDİYORUZ"

Yetkili, incelemenin geçen hafta 1.800 adet 2.000 lb'lik bomba ve 1.700 adet 500 lb'lik bomba sevkiyatının duraklatılmasıyla sonuçlandığını açıkladı ve Beyaz Saray'ın özellikle İsrail'in 2.000 lb'lik bombaları yoğun nüfuslu Refah'ta kullanacağından endişe duyduğunu belirtti

ABD'den bir ilk! Refah'ta kullanılmasından korktukları için İsrail'e bomba sevkiyatını ertelediler

ABD'DEN İSRAİL'E İLK AMBARGO

Gazze'de devam eden insani krizde ABD yönetimi, koşulsuz destek verdiği İsrail'e bu defa ambargo uygulamış oldu. Bu olay, ABD'nin 7 Ekim'den bu yana ilk kez İsrail'e tahsis edilen silah sevkiyatını ertelediği anlamına geliyor.

ABD'den bir ilk! Refah'ta kullanılmasından korktukları için İsrail'e bomba sevkiyatını ertelediler

Erdem Aksoy
Haberler.com - Dünya

Operasyon İsrail Refah Dünya Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

Bakmadan Geçme

Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? KURBAN BAYRAMI NAMAZI KILINIŞI | Kurban Bayramı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Bayram namazına nasıl niyet edilir, kaç tekbir alınır?
Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

500

Yorumlar (12)

Baykal Palandoken:

Ülkesi karıştı. Yoksa masumları önemsedikleri için değil...

296
5
yanıtYanıtla
Vatansever:

Çok doğru

yanıt111
yanıt4
JY:

BİDEN ZAYIF ?İR LİDER ABD'NİN BAŞINDA BUSH GİBİ GENÇ DİNAMİK ZOR KARAR ALMAKDAN KORKMAYAN BİR LİDER GÖRMEK İSTİYORUM.

yanıt5
yanıt89
dikduran adam:

NİYE MOM ÖYLELERİNDEN Mİ HOŞANIYOR

yanıt30
yanıt3
Güven önemlş:

inandırıcı değil

yanıt28
yanıt1
AHMET ERDEM KARACA:

Hiç bir masumun ahı yerde kalmaz. Bir gün sizde yok olup gideceksiniz.

185
7
yanıtYanıtla
Nurullah Aydın:

yine ne şeytanlık peşinde kafir

138
5
yanıtYanıtla
JY:

ABD TEROR İLE SAVAŞDA YARDIM ETMEYECEKSE GÖLGE OLMASIN YETER.

8
66
yanıtYanıtla
Doğrucu deli:

JY ermeni ya da yahudi

yanıt0
yanıt0
Said Kurt:

Ellerinde yeterince vardır. İhtiyaç olsa gönderirler

23
1
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title