Dünya Tasarruf Günü

"1935 yılında bazı Türk bankaları, 1924'te Birinci Uluslararası Tasarruf Kongresi'nde kabul edilen 31 Ekim gününü, ''Uluslararası Tasarruf Günü'' olarak kabul ettiler. Enerjinin gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak için kutlanan bayramda bütün yurtta enerji tasarrufu ile ilgili toplantı ve açık oturumlar düzenlenir. Radyo ve televizyonda enerji tasarrufunu işleyen programlar yayınlanır ve okullarımızda enerjide tutumlu olmanın önemi anlatılır. "

DÜNYA TASARRUF GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2020
Enerya'dan Dünya Tasarruf Günü'ne özel doğal gaz tasarruf önerileri
Enerya, abonelerin, alacakları küçük önlemlerle hem doğal gaz faturasında önemli oranda tasarruf sağlayabileceklerini hem de enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına destek olabileceklerini bildirdi.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2020
2. Uluslararası Tasarruf Sempozyumu
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ticaret savaşları ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına bağlı olarak dünyada yavaşlayan sermaye akımları nedeniyle finansman ihtiyacının öncelikli olarak yurt içi tasarruflardan karşılanmasının kritik hale geldiğini belirterek, "Bu bağlamda, finansal yapılanmada, demografik özellikleri hesaba katan tasarrufa dayalı finans modelinin ülke çapında geliştirilmesi önemli bir potansiyel arz ediyor." dedi. Geçen yıl Dünya Tasarruf Günü olan 31 Ekim tarihinde birincisi gerçekleştirilen "Uluslararası Tasarruf Sempozyumu" yine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ev sahipliğinde online olarak gerçekleşti.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2020
Türkiye Hayat Emeklilik'ten Dünya Tasarruf Günü'ne ilişkin açıklama
Türkiye Hayat Emeklilik İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli, refahı yüksek bir yaşamı sürdürebilir kılmanın yolunun tasarruf etmekten geçtiğini belirterek, "Sürdürülebilir refah için BES önemli avantajlar barındırıyor.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2020
Daikin'in "yeşil fabrikası" kendi enerjisini üretiyor, çevreyi koruyor
"26 bin ağacı da kurtarmış olduk" Açıklamada konuya ve 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü'ne ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, çevreye verdikleri öneme değinerek, şunları kaydetti: "Bu projeyi Daikin'in kurum kültürünün önemli bir parçası olan çevre misyonu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan bağlılığının bir göstergesi olarak görüyoruz.
Dünya Tasarruf Günü - 28.10.2020
Memur ve işçiler faizsiz ev ve araç alma sistemini sevdi
Yapı Tasarruf Sandıkları (YTS) Derneği Kurucu Genel Başkanı ve Kolo Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, faizsiz ev ve araç alma sisteminin orta kesim tarafından rağbet gördüğünü belirterek, "Özellikle memur ve işçi kesimine baktığımızda sistemimize daha çok ilgi gösterdiğini görüyoruz. Buna bakarak bu kesimin ekonomik anlamda daha da rahatlayarak tasarruf yapma fırsatı bulduğunu söyleyebiliriz." dedi. Kolo, AA muhabirine 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü nedeniyle şirketinin çalışmaları ve kuruluşunu yaptıkları Yapı Tasarruf Sandıkları hakkında açıklamalarda bulundu.
Dünya Tasarruf Günü - 28.10.2020
Metro Türkiye daha sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor
Metro Türkiye açıklamasına göre, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü'nde daha sürdürülebilir bir dünya için gıda ve gıda dışı alanlarda israfın önlemesi gerektiğine bir kez daha dikkati çeken Metro Türkiye, operasyonlarında ve sektörde sürdürülebilirliği odağına alarak yaptığı çalışmalarla öne çıkıyor.
Dünya Tasarruf Günü - 27.10.2020
Eminevim, üyelerine 10 ayda 2,1 milyar TL tasarruf ettirdi
Daldal, AA muhabirine 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, genel olarak bakıldığında tasarruf etmenin ne kadar önemli olduğunu bilen bir ülke olduğunu, tasarrufun hem dinimiz hem de kültürümüz içinde yer aldığını söyledi.
Dünya Tasarruf Günü - 26.10.2020
Türkiye Sigorta Birliği'nden Dünya Tasarruf Günü mesajı
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Tasarruf, refahı sürdürülebilir kılmak için olmazsa olmaz bir alışkanlık ve bu alışkanlığın küçük yaşlardan itibaren kazanılması büyük önem taşıyor.
Dünya Tasarruf Günü - 05.10.2020
Sürdürülebilir kalkınmanın yolu tasarruf sağlayan teknolojilerden geçiyor
Açıklamada 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında değerlendirmede bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, "Kurumsal bir vatandaş olarak doğal kaynakların tasarruflu bir şekilde kullanılmasını öncelikli görüyoruz.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2019
"Tasarrufa dayalı finansman sektörü 2019 sonunda 18 milyar TL olacak"
Bireylere sıfır faizli ürün ve hizmetler sunan finans şirketi Tasarruf AŞ, şirket tanıtımını 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü'nde yaptı.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2019
Uluslararası Tasarruf Sempozyumu
Birevim ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iş birliğiyle 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında üniversitenin Halkalı kampüsünde 1.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2019
31 Ekim Dünya Tasarruf Günü
Sakarya'da, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla panel düzenlendi.
Dünya Tasarruf Günü - 25.10.2019
Uluslararası Tasarruf Sempozyumu 31 Ekim'de
Açıklamada verilen bilgilere göre, her yıl 31 Ekim'de kutlanan Dünya Tasarruf Günü'nün anlam ve önemi giderek artarken, Tasarrufa Dayalı Finans modelinin Türkiye'deki lider firmalarından Birevim, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iş birliği ile tasarruf kavramının önemini ve gerekliliğini özellikle genç kuşağa anlatmayı hedefliyor.
Dünya Tasarruf Günü - 23.10.2019
Mitsubishi Electric'ten tasarruf vurgusu
Dünya Tasarruf Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, "Özellikle sanayide enerji kullanımının, üretimde ve üretim standartlarında bir düşüşe neden olmadan azaltılması gerekiyor.
Dünya Tasarruf Günü - 01.11.2018
Kadınların Tasarrufu Askıda Ekmek Oldu
AK Parti Karabağlar İlçe Kadın Kolları'nın yönetim kurulu üyeleri, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü'nde yaptıkları tasarrufla, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için askıya ekmek koydu.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2018
Tütün Ürünlerinin İthalatı İçin 522,7 Milyon Dolar Harcandı
Sağlık Bakanlığından "Dünya Tasarruf Günü ve Sigara Kullanımı" dolayısıyla yazılı açıklama yapıldı.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2018
Ankara Perder'den "Bez Torba" Çağrısı
Karagöz, AA muhabirine, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla plastik poşetler konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla yürüttükleri çalışmaları değerlendirdi.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2018
Türkiye Sigorta Birliği'nden "Tasarruf" Uyarısı
TSB'nin, Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tasarruf yapmanın makro düzeyde ülke ekonomisi için kaynak yaratarak büyümeye itici güç olduğu ve bireysel düzeyde de yaşam standartlarının devamlılığını sağladığı aktarıldı.
Dünya Tasarruf Günü - 29.10.2018
31 Ekim Dünya Tasarruf Günü
Michelin'den yapılan açıklamada, sürdürülebilir çevre için diş derinliği yasal sınır olan 1,6 mm'ye gelene kadar lastiklerin kullanılması önerildi.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2017
"Yalıtım Olan Evde, Faturalar Yarıya Kadar Düşer"
ÇATIDER Yönetim Kurulu BaşkanıAdil Baştanoğlu, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kış mevsimine girdiğimiz günlerde artan tüketicilerin ısınma faturalarında önemli ölçüde tasarruf edebileceklerini söyledi.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2017
Dicle Elektirikten Enerji Tasarufu Çağrısı
Dicle Elektrik’ten, 31 Ekim ‘Dünya Tasarruf Günü’ nedeniyle enerji tüketiminde tasarrufa dikkat edilmesi, elde edilmesi hiç de kolay olmayan enerjinin israf edilmemesi çağrısında bulundu.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2017
Dicle Elektrik'ten Tasarruf Çağrısı
Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamada, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü nedeniyle enerji tüketiminde tasarrufa dikkat edilmesi, elde edilmesi hiç de kolay olmayan enerjinin israf edilmemesi çağrısında bulunularak, “Yaşam kalitenizi artırmak için elektriği daha tasarruflu kullanın” denildi.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2017
Gazdaş'tan Tasarruf Önerileri
Akaslan, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Trakya'nın soğuk kış aylarında evleri en iyi şekilde ısıtacak yakıt olan doğalgaz, alınacak etkili önlemler ve doğru kullanım alışkanlıklarını birleştiren başarılı bir formül ile cepleri de ısıtacak.
Dünya Tasarruf Günü - 30.10.2017
İş Dünyasından Enerji Tasarrufu Çağrısı
İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Sanayi Odası (İSO), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), İGDAŞ ve İETT, Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla vatandaşları, sanayicileri ve iş adamlarını enerjiyi verimli kullanmaya çağırdı.
Dünya Tasarruf Günü - 31.10.2016
Ebso Meclis Toplantısı
Dünya Tasarruf Günü'nün kutlandığını anımsatan Çiçekçi, "21.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Tasarruf Günü Haberleri | Dünya Tasarruf Günü Haber - Haberler - Dünya Tasarruf Günü haberleri, son dakika dünya tasarruf günü haber ve gelişmeleri burada. Çocuklara finansal kavramları öğretmenizi sağlayacak özel bir kitap….
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 00:27:20. #1.14#
title