Küre dünya haritası üzerinde Afganistan'ı bulamayan Taliban üyesi gündem yarattı - Haberler
Haberi Paylaş

Küre dünya haritası üzerinde Afganistan'ı bulamayan Taliban üyesi gündem yarattı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Dünya

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban hükümetiyle ilgili haberler kamuoyunda geniş yer bulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ile ilk resmi temas için Ankara'ya da gelen Taliban'a ait bir video ise gündem yarattı. Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran görüntüde, Fransız bir muhabir röportaj yaptığı Taliban üyesine yanındaki küre dünya haritasında Afganistan'ın yerini göstermesini istiyor ancak üye yaşadığı ülkenin yerini bulamıyor.

Afganistan'da kontrolü tamamen ele geçirdikten sonra hükümetini de kuran Taliban'la ilgili gelişmeler kamuoyunda geniş yer bulmaya devam ediyor. Ülkeyi ele geçirdikten sonra ılımlı mesajlar veren ancak kısa zamanda bu sözleri unutup ülkeyi gelecek açısından karanlık günler beklediğinin emarelerini veren Taliban'la ilgili bir video ise sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Paylaşım rekorları kıran videoda, Fransız bir muhabir röportaj yaptığı Taliban üyesine yanındaki küre dünya haritasında Afganistan'ın yerini göstermesini istiyor ancak vali bunun çok zor olduğunu söylüyor ve haritayı çevirip defalarca bakmasına rağmen yaşadığı ülkenin yerini bulamıyor.

Fransız muhabirin küre üzerinde Afganistan'ı göstermesi ve kendisine yardımcı olması üzerine elini o noktaya götüren Taliban üyesi "Evet anladım, yeşil olan yer mi?" yanıtını veriyor. Çok sayıda kullanıcının yorum yaptığı video Taliban hükümetinin yönetimine talip oldukları ülkeye ne kadar uzak olduklarını da gözler önüne seriyor.

Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki liderliğindeki Taliban heyeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun daveti üzerine Doha üzerinden Türkiye'ye gitmişti. Önce İstanbul'a, oradan da tarifeli uçakla Ankara'ya geçen heyet, Dışişleri Bakanlığı'nda görüşmeler yapmıştı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (16)
Emre Guler:yazıklar olsun bızde bunları ulkemızde en ıyı kosullarda agırlayıp dıploması kurmaya calısıyoruz ne hallere dustuk be kardesım yazıklarolsun Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
nzm nzm:Heyecan yapmış takılmayın :) .... İşte kimle görüşüyoruz .... Durum ortada Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Güray Dilli :Ne alırız bunlardan. Suriyeli sığınmacıları geri göndermek için Esed ile görüşeceğimize Talibanla görüşüyoruz. Bir de onları Vıp lerden geçiriyoruz. Anlamadım gitti Cevap Yaz 19 34 Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title