Herkesin gözü önünde yeni atanan valiye "Türkçe konuş" tokadı! Ses tüm salonda yankılandı - Haberler
Haberi Paylaş

Herkesin gözü önünde yeni atanan valiye "Türkçe konuş" tokadı! Ses tüm salonda yankılandı

Haberler.com - Haberler | Dünya

İran'da Doğu Azerbaycan Valisi olarak atanan eski Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Zeynelabidin Hürrem'e asker olduğu öğrenilen bir kişi kameraların önünde tokat attı. Saldırının nedeni kesinleşmese de iddiaya göre Alizade, Horrem'e Tebriz'de Türkçe değil, Farsça konuştuğu için vurdu.

İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin Türk şehri olan Tebriz'e eski Devrim Muhafızları Ordusu Aşura Tümeni Komutanı vali Zeynolabedin Horrem atandı. Vali, devir teslim töreninde Devrim Muhafızları Komutanı Albay Eyüp Alizade'den bir anda tokat yedi. Saldırının nedeni tam olarak bilinmese de iddiaya göre Alizade, Horrem'e Tebriz'de Türkçe değil, Farsça konuştuğu için vurdu.

VALİ SALDIRGANI AFFETTİ

Hürrem, eylemi gerçekleştiren kişiyi tanımadığını ancak affettiğini ve kendisinden şikayetçi olmadığını açıkladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Tebriz Savcılığı, Devrim Muhafızları Ordusu mensubu olduğu belirtilen eylemci hakkında soruşturma başlatıldığını açıklarken, Tebriz'deki Devrim Muhafızları Ordusu da yayınladığı yazılı açıklama ile Hürrem'e destek vererek söz konusu kişiyle ilgili yasal adımların atılacağını duyurdu.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (11)
Angin Kan :Saçma haber Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
samet EKMİŞOĞLU:SIRTLANLARI GEÇMİŞTİ BEŞER YIRTICILIKTA, DİŞSİZ Mİ BİR İNSAN ONU KARDEŞİ YERDİ İSTE O DEVİRDEYİZ Cevap Yaz 10 15 Yayından Kaldır
Pasha Sajjadian:Bu Haber yalan ! Tokat atan kişi eski bir devrim muhafizi ve yeni vali tarafindan zamaninda işinden kovulduğu için o tokati atdi ! Türkçe konuşmakla hiç bir ilgisi yok ! Cevap Yaz 26 143 Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title