"Geleceğin yıldızı" deniliyordu! Sosisli yeme yarışmasında boğularak öldü - Haberler
Haberi Paylaş

"Geleceğin yıldızı" deniliyordu! Sosisli yeme yarışmasında boğularak öldü

Haberler.com - Haberler | Dünya

Amerika Birleşik Devletleri'nde lakros sporunda geleceği parlak olarak gösterilen isimler arasında yer alan 20 yaşındaki Madelyn Nicpon, sosisli yeme yarışmasında boğazının tıkanması sonucu hayatını kaybetti. Genç kızın erken ölümü, ülkede yasa neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'ni yasa boğan bir ölüm yaşandı. Ülkenin popüler spor dalları arasında yer alan lakros sporunun gelecekteki yıldızları arasında gösterilen Madelyn Nicpon, sosis yeme yarışması sırasında sosislerin boğazını tıkaması sonucu nefessiz kalarak hayatını kaybetti.

Massachusetts eyaletindeki Tufts Üniversitesi öğrencilerinden, Madelyn Nicpon kampüs dışında bir sosisli yeme yarışmasına katıldı. Üniversitede kadın lakros takımının yıldız isimlerinden biri olan Nicpon, yarışmada öldü. Genç kızın vefatı arkadaşlarını yıktı.

Geleceğin 'yıldızı' deniliyordu! Sosisli yeme yarışmasında boğularak öldü

USA Today'de yer alan habere göre, nefes alamamaya başlayan ve bilincini kaybeden Nicpon, Boston şehrine bir hastaneye kaldırıldı. Nicpon tüm müdahalelere rağmen ertesi gün hayatını kaybetti.

Lakros, her oyuncunun ufak ve sert plastikten yapılmış topu taşıyabilecekleri ve ucunda bir ağ olan sopalarla oynadığı, amacı topu karşı takımın kalesine sokmak olan bir takım sporudur. Oyun değişik kategorilerde farklı sayıda oyuncudan oluşan takımlarla oynanır.

Geleceğin 'yıldızı' deniliyordu! Sosisli yeme yarışmasında boğularak öldü

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title