Dünya Çevre Günü'nde Vatandaşlara Gül Dağıtıldı

Dünya Çevre Günü'nde Vatandaşlara Gül Dağıtıldı

Dünya Çevre Günü'nde vatandaşlara gül dağıtıldıKIRŞEHİR - Kırşehir'de Belediye tarafından daha güzel bir çevre oluşması amacıyla vatandaşa gül dağıtıldı.

Dünya Çevre Günü'nde vatandaşlara gül dağıtıldı

KIRŞEHİR - Kırşehir'de Belediye tarafından daha güzel bir çevre oluşması amacıyla vatandaşa gül dağıtıldı.
Dünya Çevre günü nedeniyle yaşam alanlarının güzelleşmesi amacıyla yapılan etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, yaşam alanlarının güzelleşebilmesi için duyarlı insanların oluşması gerektiğini söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, "Dünyayı gelecek kuşaklara miras bırakmamız gerekirken bizlere bırakılan mirası tüketme gayreti içerisine giriyoruz. Çevre bilincinin oluşması için gelecek kuşaklara imkan sunulması gerekir. Kaynakları israf etmeden insanların kullanımına katkı sağlamalıyız.
Herkes tüketirken dahi tasarruf yapabilir. Farkındalık oluşturmak için yaşam alanımıza bakan insanları da onure ediyoruz" dedi.
Yapılan etkinliğe katılan ve Kırşehir'de gerekli incelemeler sonrası yaşam alanlarını güzelleştirenlere de ödüllerin verildiği etkinlikte konuşan Çevre Mühendisi Erdal Savacı, "Kırşehir'e has gülü barındıran kişilerin bahçeleri tespit edilen kişiler onurlandırıldı. İnsanların çevrelerini güzelleştirme çabaları ve bizlerle temas halinde olmaları da çok önemli." ifadelerini kullandı.
Cacabey Meydanında düzenlenen etkinlik sonrası vatandaşa gül dağıtımı yapıldı.