DSP Lideri Sezer'in Ardahan Ziyareti

DSP Lideri Sezer'in Ardahan Ziyareti

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerinin de Katıldığı Programda Yaptığı Konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Eleştirdi.

DSP Lideri Sezer'in Ardahan Ziyareti

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı programda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Ardahan Halk Eğitim Müdürlüğü Salonu'ndaki toplantıda bir konuşma yapan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Ardahan'ın ve Türkiye'nin sorunlarını anlatmak için buradayız. Fildişi kulelerinden yapılan siyasetle Ardahan'ın ve Türkiye'nin sorunlarının aşılamayacağını biliyoruz. Fildişi kulelerinden sosyal demokratlık, solculuk yapılamayacağını biliyoruz. Köylü ve çiftçi için çalışmalarımız var, bunlar için kitapçıklar bastırdık. Çiftçi ve esnafın hali perişan. Çiftçide para olmadığı için esnafın da durumu zor.

Ardahan'da ilk 5 ayda 26 şirket açılırken, 962 şirket kapanmış. Her şey ortada. Ancak başbakana göre her şey güllük gülistanlık. Başbakan her konuşmasında 'ihracat 100 milyarı aştı' diyor. Sen boş ver ihracatı. İthalattan bahset" diye konuştu.

Baykal'a da yüklenen Sezer, "Sayın Baykal hiç kusura bakmasın. Atıp gürlüyor ve sayın başbakana demediğini bırakmıyor. Sayın Baykal, Tayyip Erdoğan'ı başbakan yapan sen değil miydin. İki taraftan toplumu çarşaf gibi gerdiniz. Bizim gerilmeye değil, kucaklaşmaya ihtiyacımız var" dedi.

(AT-BA-OK-Y)

Kaynak: İHA