Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu Söke’de

Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu Söke’de

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Süleyman Soylu Söke’ye Gelerek Partilileri ve Sivil Toplum Örgütleri ile Bir Araya Geldi. Akşam Saatlerinde Söke’ye Gelen Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu’yu Parti Binasında Kalabalık Bir Partili Grup Karşıladı. Genel Başkan Soylu’ya Kurmayları, Aydın İl Başkanı Engin Polat ve İl Yöneticileri Eşlik Etti.

Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu Söke’de

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu Söke’ye gelerek partilileri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. Akşam saatlerinde Söke’ye gelen DP genel Başkanı Süleyman Soylu’yu parti binasında kalabalık bir partili grup karşıladı. Genel Başkan Soylu’ya kurmayları, Aydın il Başkanı Engin Polat ve il yöneticileri eşlik etti.

DP genel Başkanı Süleyman Soylu’nun DP Söke İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde ilk konuşmayı yapan Söke İlçe Başkanı Mızrap Nazlı; “2 Nisan’da başlayan ‘Beyaz Yürüyüşâ€™ kapsamında Söke’yi ziyaret eden ve bizi onurlandıran Genel Başkanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyor; kendisine ve partimize bu yürüyüşte başarılar diliyorum” dedi.

MENDERES’İN KOKUSUNU ARIYORUM” 2 Nisan’da Çanakkale’den başlattığı beyaz yürüyüş isimli Türkiye gezisine Aydın’dan sonra Denizli ile devam edeceğini dile getiren DP Genel Başkanı Süleyman Soylu; 2 gündür Aydın’da bulunduğunu ve bu yürüyüşte her kesimde vatandaş ile bir araya gelerek sıkınılarını dinleme fırsatı bulduğunu söyledi. Demokrasi’nin beşiğinin, can damarının ve yatağının Aydın olduğunu belirten DP Genel Başkanı Süleyman Soylu; “Aydın’a geldiğim andan itibaren zeytininde, incirinde, pamuğunda, yolunda, tarlasında, caddesinde, sokağında her yanında yitiğimiz, şehidimiz Adnan Menderes’in kokusunu arıyorum” dedi.

Gezilerinde gittiği her noktada her kesimden vatandaşın ekonomik sıkıntı içinde olduğunu ve işsizliğin arttığını gördüğünü söyleyen DP Lideri Süleyman Soylu iktidarın icraatlarını eleştirdi. Muhalefeti de Ankara’da oturup, birbirlerine laf yetiştiriciliği yaptıklarını söyleyen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu; “Ben beyaz yürüyüşte Türkiye yollarındayım. Ankara’da oturup laf yetiştiriciliği yapacağıma vatandaşıma giderim, onlarla beraber olurum. Kırat yeniden yollarda çare üretmek için, bölmek için değil herkesin kardeş olduğunu anlatmak için yollarda” dedi.

DP İlçe teşkilatında yaptığı konuşmasından sonra kurmayları ve partilileri ile Söke sokaklarına çıkan Süleyman Soylu yaya olarak Ziraat Odası’na kadar yürüdü. Yolda esnaflar ve Sökeliler ile selamlaşan Süleyman Soylu’yu bazı vatandaşlar tanıyamazken; DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun vatandaşlara samimi tavrı dikkat çekti.

Ziraat Odası Konferans Salonu’na gelen Genel Başkan Soylu burada, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelirken, Türkiye’nin tarımsal ve ekonomik sıkıntıları ve DP’nin tarım ile ekonomik alanda programını anlattı.

(LT-İK) 02.05.2008 20:23 TSİ