Dönmez: Elektrikli Araçlar İçin Yerli Yakıt Pili Üzerinde Çalışılıyor

Dönmez: Elektrikli Araçlar İçin Yerli Yakıt Pili Üzerinde Çalışılıyor

Dönmez: Elektrikli Araçlar İçin Yerli Yakıt Pili Üzerinde Çalışılıyor
Enerjienstitusu.com - Haberler | Sektörel

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Uluslararası Bor Sempozyumu’nun (BORON 2019) açılışına katıldı.  Bor madeninin 250’den fazla alanda kullanıldığını vurguladı. Dönmez, dünya bor rezervinin yüzde 73’ünün Türkiye’de olduğunu belirterek elektrikli araçlar için menzil artırmaya ve uçuş süresini artırmaya yönelik bor temelli yerli yakıt pili sistemlerini de üretme noktasında belirli bir aşama katedildiğini iletti. Dönmez, […]The post Dönmez: Elektrikli araçlar için yerli yakıt pili üzerinde çalışılıyor appeared first on Enerji Enstitüsü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Uluslararası Bor Sempozyumu'nun (BORON 2019) açılışına katıldı.  Bor madeninin 250'den fazla alanda kullanıldığını vurguladı.

Dönmez, dünya bor rezervinin yüzde 73'ünün Türkiye'de olduğunu belirterek elektrikli araçlar için menzil artırmaya ve uçuş süresini artırmaya yönelik bor temelli yerli yakıt pili sistemlerini de üretme noktasında belirli bir aşama katedildiğini iletti. Dönmez, 2018'de tarımda toplam 4 bin tonun üzerinde rafine bor ürünü kullanıldığını ve bunlara ilaveten yurt dışına 9 bin tonun üzerinde borlu gübre Etidot-67 ihraç edildiğini söyledi.

The post Dönmez: Elektrikli araçlar için yerli yakıt pili üzerinde çalışılıyor appeared first on Enerji Enstitüsü.

Kaynak: Enerjienstitusu.com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title