Dokuz Eylül Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

18.11.2020 00:18 | Son Güncelleme: 18.11.2020 00:30

Vaka sayılarının arttığı illerden olan İzmir'de yeni bir koronavirüs tedbiri getirildi. Bu kapsamda Dokuz Eylül Üniversitesi'nde pandeminin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs pandemisi nedeniyle oluşan yoğunluktan dolayı 18 Kasım sabahından itibaren acil travma vakaları ve onkoloji hastaları dışındaki tüm ameliyatların durdurulduğu açıklandı.

Alınan karar Başhekim Vekili Prof. Dr.Semih Küçükgüçlü tarafından, ''Hastanemizde devam etmekte olan Kovid-19 pandemisi nedeniyle 18.11.2020 tarihinden itibaren elektif (acil olmayan) ameliyatların ertelenmesi, sadece acil ve onkoloji hastaları için ameliyatların planlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim'' ifadeleri ile duyuruldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

Sağlık Bakanlığı'nın 17 Kasım'da açıkladığı son 24 saatlik verilere göre; 3819 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 103 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 704'e, toplam hasta sayısı ise 421 bin 413'e yükseldi.

Öte yandan, son olarak 25 Nisan'da koronavirüs kaynaklı 106 can kaybı yaşanmıştı.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 2688 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2688 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 359 bin 63'e yükseldi. Toplam test sayısı 16 milyon 464 bin 678, ağır hasta sayısı ise 3657 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,8 oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu
Haber Yorumları (5)
BELEŞÇİLİK: ülkemizde sağlık hizmetleri gereğinden fazla iyi. en başta ücretsiz olması büyük bir hata. . . artık vatandaş (yada mülteci ) canı istedikçe hasataneye gitmemeli. ücret alınmalı. karşılıksız hizmet olmamalı. Bazı hastalık, durum ve ameliyatlarda ya da kişiye göre ücret alınmayabilir. Fakat ''durumum yok, fakirim, fasfakirim. . . '' diyen belli kesimler her hizmetten bedava yararlanıyor, bunların ücretleri milletin sırtına bindiriliyor. vebali yöneticilerin boynuna
ARİEL ORTEGA: Geri z.kalı insan müsvettesi Zaten insanlar her ay SGK primi ödüyor yılda hiç yoksa 15 bin TL maaşlarımızdan SGK ve çeşitli isimler ile kesintiler yapılıyor. Ayrıca her muayeneden sonra zaten ilaç alınca yine para ödüyoruz. Sosyal devlet adı altında yaşayıp sağlık hakkımıza kavuşmak için cebimizden ödüyoruz. Allah senin gibileri ıslah etsin.
VATANSEVER: Yok öyle yağma çalışacaksın tabi biz dağ bayır demeden 30 yıldır çalışıyoruz devletimize.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title