Doğan Cüceloğlu'nun çocuğu var mı? Doğan Cüceloğlu kimdir, ne zaman vefat etti?

Doğan Cüceloğlu'nun çocuğu var mı? Doğan Cüceloğlu kimdir, ne zaman vefat etti?

19.02.2021 10:59 | Son Güncelleme: 19.02.2021 12:53
Doğan Cüceloğlu'nun çocuğu var mı? Doğan Cüceloğlu kimdir, ne zaman vefat etti?

Psikoloji üzerine birçok kitabı bulunan Doğan Cüceloğlu'nun vefatının ardından Doğan Cüceloğlu'nun çocuğu var mı? Doğan Cüceloğlu kimdir, ne zaman vefat etti? sorularının yanıtları merak ediliyor.

Ünlü yazar Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Doğan Cüceloğlu kimdir? Doğan Cüceloğlu kaç yaşında nereli? Doğan Cüceloğlu kitapları! Doğan Cüceloğlu sözleri!

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler. Mersin'in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi i?e Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır. 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce,duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

DOĞAN CÜCELOĞLU'NUN ÇOCUĞU VAR MI?

Doğan Cücelioğlu'nun ölümünün ardından hayatı merak edildi. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan Doğan Cüceloğlu'nun Ayşen, Elif ve Timur Cüceloğlu adında 3 çocuğu var.

Bir çok kitabı olan, psikolog Doğan Cüceloğlu ölümü ile şok etti. 83 yaşında olan Doğan Cüceloğlu İstanbul'daki evinde ölü bulundu. Ölüm nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı fakat kalp krizi nedeni ile öldüğüdolaşan iddialardan arasında. Doğan Cüceloğlu'nun ölümünün ardından hayatı da merak konusu oldu. Aslen Silifkeli olan Doğan Cüceloğlu 83 yaşında. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan Doğan Cüceloğlu'nun Timur Cüceloğlu adında bir oğlu var.

Doğan Cüceloğlu, Amerika'da doktora öğrencisiyken, kendisi gibi doktora öğrencisi olan Emily ile tanıştı ve evlendi. On bir yıl süren evliliğinden üç çocuğu oldu: Ayşen, Elif ve Timur. Bu evliliğini noktalayan Doğan Cüceloğlu, ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yaptı.

DOĞAN CÜCELOĞLU'NUN EŞİ YILDIZ CÜCELOĞLU KİMDİR?

Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu, İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. İşim ve Ben kitabının yazarıdır. 55 yaşında olan Yıldız Hacıevliyagil İzmir doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Doğan Cüceloğlu on yıllık evliliğin ardından ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yapmıştır.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİTAPLARI

Derviş'in Aklı Profesör Ahmet Dervişoğlu ile Sohbetler, 2016

Öğretmen Olmak

İnsan İnsana

İnsan ve Davranışı

İçimizdeki Çocuk

İyi Düşün Doğru Karar Ver

Yetişkin Çocuklar

İçimizdeki Biz

Savaşçı

'Keşke'siz Bir Yaşam İçin İletişim

'Mış Gibi' Yaşamlar

Başarıya Götüren Aile

Bir Kadın Bir Ses

Korku Kültürü

İletişim Donanımları

Onlar Benim Kahramanım

İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog

İnsan İnsana Sohbetler 1

Gerçek Özgürlük

Var Mısın?

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title