Diyarbakırspor, 2. Amatör Küme'ye Düştü - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Diyarbakırspor, 2. Amatör Küme'ye Düştü

AA - Haberler | Spor
Diyarbakırspor, 2. Amatör Küme'ye Düştü

2011 yılında Spor Toto Süper Lig'e veda ettikten sonra 4 sezon üst üste küme düşerek amatör lige kadar gerileyen Diyarbakırspor'un, 2. Amatör Küme'ye düşmesi kesinleşti.

48 yıllık maziye sahip Diyarbakırspor'un, son sırada yer aldığı Diyarbakır 1. Amatör Ligi'nden 2. Amatör Ligi'ne düşmesi kesinleşti.

45 SEZON PROFESYONEL LİGLERDE OYNADILAR

24 Haziran 1968 tarihinde Diclespor ve Yıldızspor'un birleşmesiyle kurulan 12 sezonu Süper Lig olmak üzere 45 sezon boyunca Türkiye profesyonel liglerinde mücadele etmiş olan Diyarbakırspor'un içine düştüğü durum yürek burkuyor.

2011'DE SÜPER LİG'DEN DÜŞTÜLER

2011 yılında Süper Lig'e veda ettikten sonra 4 sezon üst üste küme düşerek amatör lige kadar gerileyen Diyarbakırspor, şimdilerde 2. Amatör Küme'ye düşmenin acısını yaşıyor.

Taraftarların ve halkın talebi üzerine 3 sezon önce yapılan kongrede isim değişikliği yapılarak Diyarbakırspor ismi Diyarbekirspor'a verilmişti.

Ancak şu anki başkan Abdülkadir Duran'ın mahkemede açtığı davayı kazanması üzerine Diyarbakırspor ismi Diyarbekirspor'dan geri alındı.

22 MAÇTA 17 YENİLGİ...

Diyarbakırspor, BAL'da mücadele etmediği ve bir sonraki sezonda da Diyarbakır Süper Amatör Lig'e katılmadığı için doğrudan 1. Amatör Ligi'ne dahil olan Diyarbakırspor, 22 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 17 yenilgi aldı.

Bir maça çıkmadığı için 3 puanı silinen yeşil kırmızılı takım, 8 puanla son sırada yer alıyor.

Attığı 18 gole karşılık kalesinde 82 gol gören Diyarbakırspor'un 2. Amatör Ligi'ne düşmesi kesinleşti.

AA - Spor Haberleri
Yorumlar (10)
Batmanlı:Futbol afyondur bir halkı uyuşturmanın en etkili yöntemlerindendir. Amedspor tamamen futboldan çekilmeli. Her ilde saldırı hakaret küfür yedikleri yeterrrrrrr
lion:türk kardeşler siz zaten diyarbakırı kafanızda dışlamışsınız diyarbakıra ait olan herşeye terör muamelesi yapıyorsunuz misakı milliye ihanet eden vatan hainlerinden hiçbir farkınız yok vallahi benim için diyarbakır paristen daha sevimlidir orda 50 den fazla şehit sahabe ve 2 den fazla peygamber türbesi vardır mevlanadan dolayı konyayı dindar ettiniz ama peygamberler ve sahabiler size birşey ifade etmiyor
ŞEBNEM:Bıktım artık bu ülkenin etnik sorunlarından lanet olsun. . Tek ırk olalım 100 tane kültür var yarısı bölücü. . Allahım hitler gibi bi adam getir memlekette kavimler göçü yaratalım
500
title