Diyarbakırspor, 2. Amatör Küme'ye Düştü

2011 yılında Spor Toto Süper Lig'e veda ettikten sonra 4 sezon üst üste küme düşerek amatör lige kadar gerileyen Diyarbakırspor'un, 2. Amatör Küme'ye düşmesi kesinleşti.

Diyarbakırspor, 2. Amatör Küme'ye Düştü

48 yıllık maziye sahip Diyarbakırspor'un, son sırada yer aldığı Diyarbakır 1. Amatör Ligi'nden 2. Amatör Ligi'ne düşmesi kesinleşti.

45 SEZON PROFESYONEL LİGLERDE OYNADILAR

24 Haziran 1968 tarihinde Diclespor ve Yıldızspor'un birleşmesiyle kurulan 12 sezonu Süper Lig olmak üzere 45 sezon boyunca Türkiye profesyonel liglerinde mücadele etmiş olan Diyarbakırspor'un içine düştüğü durum yürek burkuyor.

2011'DE SÜPER LİG'DEN DÜŞTÜLER

2011 yılında Süper Lig'e veda ettikten sonra 4 sezon üst üste küme düşerek amatör lige kadar gerileyen Diyarbakırspor, şimdilerde 2. Amatör Küme'ye düşmenin acısını yaşıyor.

Taraftarların ve halkın talebi üzerine 3 sezon önce yapılan kongrede isim değişikliği yapılarak Diyarbakırspor ismi Diyarbekirspor'a verilmişti.

Ancak şu anki başkan Abdülkadir Duran'ın mahkemede açtığı davayı kazanması üzerine Diyarbakırspor ismi Diyarbekirspor'dan geri alındı.

22 MAÇTA 17 YENİLGİ...

Diyarbakırspor, BAL'da mücadele etmediği ve bir sonraki sezonda da Diyarbakır Süper Amatör Lig'e katılmadığı için doğrudan 1. Amatör Ligi'ne dahil olan Diyarbakırspor, 22 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 17 yenilgi aldı.

Bir maça çıkmadığı için 3 puanı silinen yeşil kırmızılı takım, 8 puanla son sırada yer alıyor.

Attığı 18 gole karşılık kalesinde 82 gol gören Diyarbakırspor'un 2. Amatör Ligi'ne düşmesi kesinleşti.